Stargard: Skazani bezpłatnie odpracują wyroki

0
Foto: pixabay.com

Skazani w Stargardzie bezpłatnie odpracują wyroki w zakładach i instytucjach na terenie Miasta. W przyszłym roku ponad 300 skazanych będzie wykonywać prace społecznie użyteczne. Są to osoby, wobec których zasądzono tzw. karę ograniczenia wolności.

Stargard: Skazani bezpłatnie odpracują wyroki

Zależy nam, żeby w Stargardzie każdego roku umożliwić skazanym wykonywanie prac społecznie użytecznych. Taka forma kary ma wpływ na resocjalizację osób, wobec których zostaje zasądzona. Z drugiej strony wykonywane przez nich obowiązki są korzystne dla całej społeczności lokalnej – mówi prezydent Rafał Zając.

Skazani prace będą wykonywać na rzecz Miasta między innymi w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej, Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, Zakładzie Zagospodarowania Odpadów, Stargardzkim Towarzystwie Budownictwa Społecznego i Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji. Pomogą również w Młodzieżowym Domu Kultury, Ośrodku Sportu i Rekreacji, kilku szkołach podstawowych i przedszkolach.

Wszyscy skazani, którzy wykonują obowiązki w ramach kary ograniczenia wolności, nie otrzymują za to wynagrodzenia. W zależności od wyroku mają do przepracowania od miesiąca do roku. Zwykle pracują od 20 do 40 godzin w miesiącu.

Polecamy także:
Wojcieszyn: Rozjechany ogród i zniszczony płot kościoła. Przypadek czy celowe działanie?
SBO 2022: Kurs na Północ – Cała Naprzód. Nowe turystyczne miejsca dla Szczecinian
Myślibórz: Zaproponował policjantom łapówkę. 67-latek zatrzymany

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię