Świetlica Śródmiejska odwiedzi szczecińskie podwórka!

0
Świetlica Śródmiejska odwiedzi szczecińskie podwórka!

ŚRODEK Śródmiejski Punkt Sąsiedzki zorganizuje warsztaty dla dzieci na Twoim podwórku. Trwa nabór do Świetlicy Śródmiejskiej.

Świetlica Śródmiejska

Warsztaty w ramach Świetlicy Śródmiejskiej odbywały się już wielokrotnie. To spotkania przeznaczone dla najmłodszych, podczas których rozwijają swoją kreatywność, zdolności plastyczne, a także poznają miasto.

Zwykle organizatorki zabierały dzieci na spacery po centrum Szczecina i opowiadały o okolicy, a następnie zapraszały do siedziby ŚRODKA przy ul. bł. Królowej Jadwigi 43, gdzie na podstawie zdobytej wiedzy wspólnie wykonywano różnego rodzaju projekty artystyczne. Uczestnicy warsztatów dotychczas m.in. projektowali kamienice, tworzyli miasto przyszłości, wykonywali szczecińskie kalendarze, a także uczyli się o lokalnym patriotyzmie i grzecznościowych zasadach w komunikacji miejskiej.

Warsztaty na podwórkach

Tym razem to ŚRODEK odwiedzi najmłodszych w ich naturalnym środowisku. Warsztaty odbędą się na śródmiejskich podwórkach. Przewidziano kilka godzin zabaw w radosnej atmosferze.

Chęć uczestnictwa w warsztatach mogą zgłaszać lokalne społeczności z osiedli Centrum, Turzyn i Śródmieście – Zachód do dnia 14 czerwca. Udział w nich jest bezpłatny – wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie bit.ly/Świetlica2021 i czekać na wyniki. Wybrane zostaną cztery podwórka, które w lipcu odwiedzi zespół ŚRODKA. Warsztaty będą tworzone z myślą o konkretnych miejscach, a ich dokładny termin zostanie ustalony z zainteresowanymi.

Wszelkie pytania można kierować na adres [email protected]

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię