Świnoujście: Gruntowny remont pomieszczeń dla podopiecznych domu dziecka

0
Foto: BIK UM Świnoujście

Do nowych pomieszczeń przeprowadzą się wkrótce podopieczni świnoujskiego domu dziecka. Modernizacja dawnych pomieszczeń internatu w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym właśnie się zakończyła i wkrótce wprowadzą się tam podopieczni domu dziecka.

Świnoujście: Gruntowny remont pomieszczeń dla podopiecznych domu dziecka

Foto: BIK UM Świnoujście

Obecnie 11 dzieci w wieku od 11 do 18 lat przebywa w domu dziecka. Mogą oczywiście mieszkać tu dłużej, pod warunkiem że się dalej uczą. Dom dziecka znajdował się na pierwszym piętrze budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczym, gdzie wychowankowie mieli dość ciasno. Dawne pomieszczenia na drugim piętrze przestały już pełnić funkcję internatu. Stąd pomysł, aby wykorzystać je i poprawić przez to komfort mieszkańców domu dziecka.

Oprócz remontu stropu wykonano także m.in. prace rozbiórkowe części ścian, zdemontowano okładziny z płyt pilśniowych w pokojach i drewniane na korytarzach. Wszędzie położono nowe podłogi. Kompletnie wyremontowano łazienki i wymieniono stolarkę drzwiową. We wszystkich pomieszczeniach wykonano wentylację wywiewną. Położono nowe instalacje c.o., wodno – kanalizacyjną, hydrantową i elektryczną.

Polecamy także:
Noc Kupały na Zamku. Tradycje świętojańskie
Pogrzeb weterana wojennego i krawca księżnej Diany
Koszalin: Znaleziono dziecko w oknie życia. Dziewczynka jest w dobrym stanie

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię