Świnoujście: Już 300 metrów tunelu pod Świną

0
Plac budowy - TBM - UM Świnoujście
Plac budowy - TBM - UM Świnoujście

Już 300 metrów tunelu pod Świną wykonała Wyspiarka. Do ukończenia drążenia zostało jeszcze niewiele ponad 1km. Marzenie wielu pokoleń Świnoujścian dokonuje się na naszych oczach. 

W ubiegłym tygodniu maszyna TBM zamontowała 32 pierścienie półtorametrowe oraz 16 dwumetrowych. Łącznie ułożyła już 170 mniejszych ringów i 16 większych – docelowych. Wszystkie wymienione elementy składają się na 300 metrów tunelu.

 

Prace mają miejsce również poza tunelem po stronie wyspy Uznam stale działa stacja STP dostarczająca potrzebną do drążenia płuczkę wiertniczą. Na styku segmentów S11 i S12 wykonywano ściankę kolankową w celu połączenia stropów górnych. W toku są prace konstrukcyjne dla wiaduktu w ciągu ul. Karsiborskiej.

 

Jednocześnie na wyspie Wolin, w komorze odbiorczej uszczelniane są ściany szczelinowe. W bloku wyjściowym przy szybie trwa uzupełnianie kolumn jet-grouting. W segmentach od pierwszego do szesnastego rampy dojazdowej nie ustają roboty ziemne i konstrukcyjne.

Wirtualny spacer po tunelu

Barbara Michalska, Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście udostępniła na swoim profilu społecznościowym na Facebooku wideo przenoszące widza do drążącego się tunelu. Zachęcamy do obejrzenia!

#ŚwinoujścieBudujeTunel Zapraszam na wycieczkę po tunelu, który połączy wyspy #Uznam i #Wolin. Pierwsze ponad 300 metrów już jest 💪 Do wydrążenia pozostał jeszcze trochę ponad kilometr 😉

Opublikowany przez Barbara Michalska Zastępca Prezydenta Miasta Świnoujście Wtorek, 27 kwietnia 2021

Według zapowiedzi już pod koniec 2022 roku nastąpi otwarcie wyczekiwanego tunelu.

Polecamy również: Świnoujście: Karsibór z kolejną inwestycją

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię