Świnoujście: Przebudowa 1 Maja zgodnie z harmonogramem

0
Foto: Urząd Miasta Świnoujście

Trwa przebudowa ulicy 1 Maja w świnoujskim Karsiborze. Obecnie prace wykonywane są w rejonie Alei Dębów, a wykonawca prac nie zgłasza żadnych opóźnień. Droga ma zostać oddana do eksploatacji w połowie przyszłego roku.

Świnoujście: Przebudowa 1 Maja zgodnie z harmonogramem

Foto: Urząd Miasta Świnoujście

Trwające od października ubiegłego roku prace na ulicy 1 Maja, to największa inwestycja na Karsiborze. Nowa jezdnia o długości prawie 3 kilometrów będzie szeroka na 5,5 metra. Poza chodnikami po obu stronach jezdni powstanie tu również ścieżka rowerowa.

Po jednej stronie alei wykonywana jest podbudowa pod drogę rowerową, a po obu także pod chodniki – mówi Jarosław Jaz, rzecznik prasowy Prezydenta Świnoujścia. Z kolei na wjeździe do Karsiboru cały czas trwają roboty hydrotechniczne na nabrzeżu, gdzie docelowo będzie biegł chodnik, a na części powstanie teren rekreacyjny.

Foto: Urząd Miasta Świnoujście

To nie jedyna inwestycja jaką wykonuje Miasto na Karsiborze. Trwa budowa nowej przystani dla rybaków oraz placu piknikowego. Mieszkańcy i turyści mogą również korzystać z nowej przystani kajakowej.

Przebudowa to wspólna inwestycja Miasta i Zakładu Wodociągów i Kanalizacji – dodaje Jarosław Jaz. Obejmuje bowiem nie tylko to, co na powierzchni, ale także pod ziemią czyli sieć wodociągową i sanitarną. Koszt inwestycji to 35,5 mln złotych, w tym 13 mln złotych pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych. Reszta z budżetów Miasta i ZWiK.

Polecamy także:
Szczecin: Wykłady o tematyce prawnej dla uczniów szkół średnich. Zarejestruj się już dziś!
Szczecin: Planowana akcja wydobycia niewybuchu. Możliwe utrudnienia w ruchu
Szczecin: Lord Kruszwil z kolejnymi problemami. Zajmie się nim UOKiK

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię