Świnoujście: Ulica Jachtowa udostępniona dla pieszych, rowerów i zmotoryzowanych

0
Foto: Urząd Miasta Świnoujście

Mimo, że prace przy przebudowie odcinka ulicy Jachtowej zakończą się jeszcze w tym roku, piesi, rowerzyści i kierowcy będą mogli z niej skorzystać dopiero od stycznia przyszłego roku. Poza stojakami dla rowerów, wybudowano tu parking dla 60 samochodów.

Świnoujście: Ulica Jachtowa udostępniona dla pieszych, rowerów i zmotoryzowanych

Foto: Urząd Miasta Świnoujście

1,5 kilometrowy odcinek obejmujący ulicę Jachtową i Rogozińskiego do Wybrzeża Władysława IV podzielony jest na dwa etapy prac. Pierwszy od Fortu Zachodniego do bramy parkowej, drugi to budowa drogi dla rowerów i chodnika od bramy parkowej wzdłuż ulicy Jachtowej, Rogozińskiego do Wybrzeża Władysława IV, gdzie połączy się z już istniejącą drogą dla rowerów.

Zgodnie z umową, po stronie wykonawcy jest również uzyskanie pozwolenia do użytkowanie – mówi Jarosław Jaz, rzecznik prasowy Prezydenta Świnoujścia. Będzie mógł się o nie starać po zgłoszeniu zakończenia robót i ich odebraniu przez zamawiającego. Dlatego też uzyskanie pozwolenia spodziewane jest w styczniu.

10 km szlaku rowerowego

Foto: Urząd Miasta Świnoujście

Ścieżek rowerowych w Świnoujściu przybywa. Wspomniana trasa połączy się w 10 kilometrowy szlak rowerowy od granicy z Niemcami do przeprawy promowej. Po przepłynięciu promem Świny, nadal można skorzystać ze ścieżki na Warszowie.

W sumie wraz z już istniejącymi drogami stworzy 10 km szlak rowerowy na Uznamie – biegnący od granicy z Niemcami, wzdłuż promenady, ulicy Uzdrowiskowej, przez trasę „Nad Świną”, wzdłuż ulicy Jachtowej aż do przeprawy promowej „Warszów” – dodaje Jarosław Jaz. Z kolei po drugiej stronie, na wyspie Wolin, już od zjazdu z promu połączy się z drogą rowerową biegnącą wzdłuż ulicy Barlickiego. Na tym jednak nie koniec. W dalszym etapie zaplanowane jest rozpoczęcie budowy kolejnego odcinka drogi rowerowej na Warszowie, od ulicy Barlickiego do Sąsiedzkiej.

Polecamy także:
Szczecin: Bożonarodzeniowy obiad dla potrzebujących
Szczecin: Dyżury aptek podczas świąt Bożego Narodzenia
Stargard: Stargardzka Pastorałka u Chrystusowców

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię