Świnoujście znowu górą

0

To już kolejny raz gdy Świnoujście zgarnia główną nagrodę w jakimś konkursie Tym razem chodzi o plebiscyt „Najromantyczniejsze miejsce na Pomorzu Zachodnim 2021”, w którym zwycięstwo odniósł świnoujski wiatrak – Stawa Młyny. 

W związku z wygraną wiatraka, przygotowany zostanie specjalny event okolicznościowy. Dodatkowo zwycięzcy plebiscytu przysługuje odznaka, jaką będzie mogło posługiwać się w ramach promocji miasto.

Stawa Młyny odniósł zwycięstwo dzięki wielu ludziom, którzy właśnie to miejsce wybrali na najbardziej romantyczne ze wszystkich. Z pewnością z wiatrakiem tym łączy się wiele niesamowitych wspomnień. Ostatni raz zwycięstwo w tym plebiscycie, wiatrak odniósł w roku 2015.

Oczywistym jest, że odznaka czy specjalne wydarzenie, to tylko nagrody „pokazowe”. Największym zwycięstwem będzie olbrzymia liczba turystów, którzy z pewnością wybiorą Świnoujście na cel swoich wakacyjnych podróży. Nic tylko pozazdrościć!

Stawa Młyny są znakiem nawigacyjnym, przyjmującym formę wiatraka. Zlokalizowane są na końcu Falochronu Zachodniego, w pobliżu ujścia Świny do Morza Batyckiego. Wiatrak ma 10 metrów wysokości. Budowlę wzniesiono jeszcze w XIX wieku, między 1873, a 1874 rokiem.

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię