Szczecin: Miasto jednak kupi kino Pionier? Rozmowy trwają

0
Pionier
fot. Archiwum

Kilka miesięcy temu właściciel kina Pionier poinformował o chęci przejścia na zasłużoną emeryturę. Poinformował także o chęci sprzedaży kina ale tylko w dobre ręce. Władze miasta nie mają zamiaru stracić takiej cennej wizytówki, jaką bez wątpienia jest owe kino. Trwają właśnie rozmowy między miastem, a właścicielem przedsiębiorstwa ws. jego zakupu.

Właściciel kina Pionier, Jerzy Miśkiewicz jakiś czas temu poinformował, że zamierza iść na emeryturę. Zanim to jednak nastąpi, chce znaleźć nabywcę kina, który da gwarancję dalszej jego działalności.

Miasto Szczecin nie jest przekonane czy nowy właściciel kontynuował by działalność kina. Z tego też względu pod koniec września miasto zleciło oszacowanie wartości rynkowej kina.

Wówczas mówiło się, że może być to pierwszy krok w kierunku przejęcia kina przez miasto. Tym bardziej, że wielokrotnie taką chęć deklarowali włodarze miasta.

Miasto przejmie Pioniera? Jest wola wszystkich zainteresowanych
Wiceprezydent miasta Krzysztof Soska podczas rozmowy w lokalnym radiu przyznał, iż miasto prowadzi od jakiegoś czasu rozmowy z właścicielem kina. Stwierdził, iż miasto nie może utracić takiej wartości jaką jest owe kino. Zapewnił także, że miasto czuje się w obowiązku by temat podjąć.

Sam zainteresowany na łamach jednego z dzienników regionalnych przyznał, że uważa miasto za bardzo dobrego kontrahenta. Według niego gwarantuje ono nieprzerwanie działalności kina w takim kształcie jak dotychczas. Ponadto stwierdza, że stworzył coś wyjątkowego, dlatego tak ważne jest by nie zostało to zaprzepaszczone.

1,7 mln zł to nieoficjalna wartość kina
Ponadto wiemy już, że miasto zakończyło szacowanie wartości kina Pionier. Nieoficjalnie mówi się o 1,7 mln zł.
Teraz natomiast coraz głośniej mówi się o faktycznie prowadzonych rozmowach między właścicielem kina, spadkobiercami drugiego właściciela oraz miastem.
Kino Pionier jest od wielu lat uznawane za kultowe miejsce na mapie Naszego miasta. Funkcjonuje praktycznie nieprzerwanie od 1907 roku.
Od 1999 roku jego współwłaścicielami są: Jerzy Miśkiewicz oraz Wacław Szewczyk. Kino wielokrotnie zmieniało nazwę by ostatecznie w 1950 roku stać się Kinem Pionier 1907.
Kino Pionier wpisano także do Księgi Guinessa jako jedno z najstarszych kin na świecie.

POLECAMY TAKŻE

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię