Szczecin: Mieszkanie za opiekę? Uwaga na możliwość oszustwa

0

O podejrzanym ogłoszeniu poinformował mieszkaniec na jednej z grup osiedlowych. Zamieszczono je w gazecie wydawanej przez szczecińską spółdzielnię mieszkaniową.

Ogłaszający, określający się jako „młoda osoba”, zaoferował swoje usługi opieki nad seniorem „z możliwością podpisania umowy notarialnej dożywotniego zamieszkania”. Zaznaczył, że ogłoszenie jest skierowane wyłącznie do osób bezdzietnych. Załączono również numer kontaktowy.

źródło: FB Osiedle Bukowe Szczecin

 

Autor wpisu na osiedlowej grupie postanowił zadzwonić i zapytać o możliwość opieki nad babcią. Połączenie natychmiast zostało przerwane i już nikt więcej nie odebrał telefonu.


 

Uwaga! Podobne ogłoszenia oczywiście nie muszą, ale mogą być próbą wyłudzenia. Zdarzają się przypadki wykorzystywania nieporadności starszych osób i przejmowania ich majątków w perfidny sposób. Tacy „opiekunowie” najczęściej nie zapewniają odpowiedniej opieki, a nawet dążą do jak najszybszej śmierci swoich podopiecznych.

Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego.

Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię