Szczecin: Rondo Portowców w naszym mieście! Radni zadecydowali

0
Fot: Pixabay.com

Nowe rondo powstanie przy zbiegu ulic Energetyków i Św. Floriana. Za głosowało 23 radnych, 2 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu. 

Rondo Portowców

Wniosek o nadanie nazwy „Rondo Portowców” złożyło Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin „Portowcy” i Kibice Razem Pogoń Szczecin.

Ich zdaniem będzie to najbardziej naturalna nazwa dla powstającego układu drogowego prowadzącego do portu, ponieważ upamiętnia zarówno wielu mieszkańców związanych z portem, jak i społeczność zgromadzoną wokół największej szczecińskiej drużyny piłkarskiej.

Wskazano również, że proponowana nazwa pozwoliłaby na zachowanie ciągłości i spójności dla tamtego rejonu, która podkreśliłaby portowy charakter miasta. Kolejne planowane tam ronda mogłyby otrzymać nazwy: „Rondo Stoczniowców”, „Rondo Ludzi Morza”.

Głosowanie na sesji Rady Miasta

Szczecińscy radni zajęli się wnioskiem na XXXIII zwyczajnej sesji Rady Miasta. Za utworzeniem nowego ronda głosowało 23 z nich, przeciw 2 (Dominika Jackowski i Przemysław Słowik). Dwie radne wstrzymały się od głosu (Edyta Łongiewska-Wijas i Maria Herczyńska).

Dla naszego klubu sportowego robimy dużo. Najwięcej to stadion miejski za potężne pieniądze, który budujemy i który przede wszystkim jest dla Pogoni. I to dobrze, ale jednocześnie mam wątpliwości co do samej nazwy, jeżeli chodzi o „Rondo Portowców” w tym miejscu. Jeżeli faktycznie mielibyśmy skierować to tylko do tych grup zawodowych  to mogłaby być to nazwa bardziej jednoznacznie kojarzona – mówił radny Przemysław Słowik.

Na pewno nie chciałbym – i mam nadzieję, że do takiej sytuacji nie dojdzie, jeżeli ta nazwa przejdzie – żebyśmy mieli ruchy kiboli, protestujące, czy w jakiś sposób zajmujące to rondo – dodał.

Polecamy także:

Rozpoczęło się głosowanie na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego

Trzebiatów: Dzieci zatruły się czadem i trafiły do szpitala. Służby apelują!

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię