Szczecin: Szpital przy Unii Lubelskiej wznawia odwiedziny, ale nie dla wszystkich

0
Szpital przy Unii Lubelskiej wznawia odwiedziny, ale nie dla wszystkich

Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 przy Unii Lubelskiej wznawia odwiedziny pacjentów. Skorzystać z nich będą mogli jednak tylko zaszczepieni, ozdrowieńcy i posiadacze negatywnego testu. 

Swoich najbliższych będą mogły odwiedzić tylko osoby w pełni zaszczepione po upływie 14 dni od daty podania drugiej dawki (lub po upływie 14 dni od podania szczepionki jednodawkowej), osoby które posiadają negatywny wynik badania RT – PCR w kierunku SARS – CoV – 2 lub ozdrowieńcy do 90 dni od daty uzyskania pierwszego pozytywnego testu na koronawirusa.

Personelowi szpitala należy przedstawić stosowne dokumenty – certyfikat szczepienia, wynik testu lub dokument potwierdzający przebycie choroby. Negatywny test w kierunku SARS – CoV – 2 jest ważny tylko 72 godziny od chwili jego wykonania.

Do szpitala nie będą wpuszczani odwiedzający, którzy mają jakąkolwiek infekcję dróg oddechowych.

Podczas odwiedzin obowiązują dobrze już nam znane zasady – dystans, dezynfekcja, maseczka. U jednego pacjenta może przebywać tylko jedna osoba.

Niestety na spotkanie z bliskimi nie mogą liczyć chorzy z rozpoznaniem COVID – 19. Dla nich jest to możliwe jedynie wtedy gdy znajdują się w stanie bezpośredniego zagrożenia życia i to po wcześniejszym ustaleniu z Kierującym Kliniką lub Lekarzem Dyżurnym.

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię