Szczecin: Wymień elektroodpady na kwiaty! Jesienna edycja ekologicznej akcji

0

Już w tę sobotę na Jasnych Błoniach będziemy mogli oddać stary i nieużywany sprzęt elektroniczny. W zamian otrzymamy sadzonki słynnej „szczecińskiej magnolii” lub innych kwiatów.

„Kwiat za grat”

Wiosenna odsłona akcji „Kwiat za grat” od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, wobec czego w tym roku zdecydowano się na zorganizowanie jesiennej edycji. Już 23 października na Jasnych Błoniach – przy okazji sobotniego spaceru – będzie można oddać stary sprzęt elektroniczny. Wszyscy uczestnicy akcji, oprócz satysfakcji z dbania o środowisko, otrzymają sadzonki kwiatów.

Za organizowanym od 2008 roku wydarzeniem stoi Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Stowarzyszenie Inspiracje Młodych. Po raz czwarty partnerem akcji została firma Enea Operator, która ufundowała sadzonki, a od lat wspiera ją firma Remondis zajmująca się utylizacją elektroodpadów.

Postanowiliśmy wyróżnić wyjątkowo przykładnych szczecinian przynoszących dużo „gratów” i nagrodzić ich specjalnymi sadzonkami. W jesiennej edycji Enea Operator przygotowała wyjątkową niespodziankę – informuje Anna Krukowska, koordynator akcji z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Będziemy obdarowywać mieszkańców Szczecina m.in. sadzonkami magnolii, która jest symbolem miasta. Chcemy, by w stolicy Pomorza zachodniego, wiosną zakwitło jeszcze więcej tych przepięknych roślin – dodaje Monika Błaszyk, rzecznik prasowy Szczecińskiego Oddziału Dystrybucji Enea Operator.

Stanowisko organizatorów akcji będzie czynne od 10 do 14. Znajdziemy je na parkingu przy ul. Piotra Skargi na Jasnych Błoniach.

Co można przynosić?

  • mniejszy sprzęt AGD (tostery, czajniki, mikrofalówki itp.) i RTV (głośniki, radioodbiorniki, budziki itp.),
  • sprzęt i akcesoria komputerowe (stacje dysków, klawiatury, myszki itp.),
  • telefony komórkowe, smartfony, tablety, ładowarki,
  • inne urządzenia na prąd lub baterie.

Same baterie nie są jednak przyjmowane! Można je oddawać natomiast w wielu dyskontach i hipermarketach. Ze względów logistycznych nie ma możliwości skupowania większych sprzętów, takich jak np. lodówki, kuchenki, pralki. Należy je wywieźć do ekoportu.

 

Polecamy także:

Czy są „równi i równiejsi”? Minister Ziobro chce pozwać Niemcy

Szczecin: CBA weszło do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię