Trasa S3 Brzozowo-Miękowo i Miękowo-Rzęśnica otwarta

0
Źródło: GDDKiA

Długo wyczekiwany 42-kilometrowy odcinek trasy S3 na Pomorzu Zachodnim został oddany do użytku kierowców. Trasa składa się z 2 etapów, z Miękowa do Rzęśnicy i z Brzozowa do Miękowa.

Za oknem coraz cieplej i przyjemniej, niewątpliwie zachęca to do wypadów nad polskie morze. Sprzyja temu niewątpliwie oddany właśnie 42-kilometrowy odcinek trasy S3. Na otwartą drogę składają się 2 fragmenty. Jednym z nich jest dwujezdniowy, nowy odcinek z Brzozowa do Miękowa liczący 22,4km. Drugi etap, od Miękowa do Rzęśnicy to już istniejący wcześniej odcinek, który dostosowano do współczesnych parametrów drogi ekspresowej. Całkowita wartość inwestycji dla tych dwóch etapów S3 wyniosła 583,8 mln złotych. Godnym uwagi jest, że zupełnie nowy odcinek z Brzozowa do Miękowa powstał przy dofinansowaniu z funduszu UE.

Otwarcie nowych odcinków

Dziś, 27. kwietnia miało miejsce specjalne otwarcie z udziałem Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka oraz Tomasza Żuchowskiego p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. Minister Adamczyk zapowiedział również, że za 3 lata dojedziemy trasą S3 do Świnoujścia. Już w przyszłym roku rozpocznie się budowa odcinków drogi S3 ze Świnoujścia do Troszyna.

Polecamy również: Kolejna obwodnica Stargardu z Rządowym dofinansowaniem

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię