Kolejna obwodnica Stargardu z Rządowym dofinansowaniem

0
Mapa: UM w Stargardzie

Ponad 6,5 miliona złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, uzyskał Stargard na budowę odcinka północnej obwodnicy miasta i usprawnienie ruchu drogowego. Budowa obwodnicy umożliwi wyprowadzenie ruchu tranzytowego między Szczecinem i Goleniowem znacząco odciąży ulice w samym Stargardzie. Nowa droga obsłuży m.in. ciężkie transporty ze Stargardzkiego Parku Przemysłowego i terenów po ZNTK.

Kolejna obwodnica Stargardu z Rządowym dofinansowaniem

Dla Stargardu to bardzo ważna inwestycja. Obwodnica – w połączeniu z przebudowywanym wiaduktem na ul. Składowej – da szansę na to, by cały tranzyt pomiędzy Szczecinem a Goleniowem odbywał się bez przejazdu przez ul. Pierwszej Brygady – mówi prezydent Rafał Zając. Jestem przekonany, że po zakończeniu trwającej inwestycji kolei i zrealizowaniu naszego zadania znacznie poprawi się jakość poruszania po mieście.

Budowa obwodnicy północnej przełoży się też na pewno na większą wygodę i bezpieczeństwo pieszych w centrum miasta.​

Na dofinansowany odcinek od ul. Składowej do ul. E. Orzeszkowej Stargard ma już gotową dokumentację projektową. W tym roku ruszą prace związane z przygotowaniem niezbędnych opracowań dla kolejnego fragmentu obwodnicy.

Finalnie pobiegnie ona od ul. Hanzeatyckiej – ronda w pobliżu Tesco – przez ul. Orzeszkowej i dalej do granic miasta – dodaje prezydent Zając. Docelowo włączona będzie do odcinka łączącego drogi krajowe nr 20 i 10. Tę inwestycję przygotowuje obecnie GDDKiA. Trzeba podkreślić, że korzyści odczują mieszkańcy osiedli Zachód i Chopina, ale także Śródmieścia. Obwodnica północna oznacza łatwiejsze przemieszczanie się tak naprawdę dla nas wszystkich

Źródło: Stargard

Polecamy także:

Polski seler z Niderlandów? Biedronka ukarana za nieuczciwe praktyki

Stargard: Dźgnął mężczyznę w szyję. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

11 placów zabaw gotowych na sezon

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię