Stargard: Dźgnął mężczyznę w szyję. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

0

Do Sądu trafił akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu, który podczas kłótni dźgnął w szyję drugiego mężczyznę. Zdaniem prokuratora, 37 – latek działał z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Stargardzie.

Kłótnia po alkoholu

Do zdarzenia doszło 27 maja ubiegłego roku w Stargardzie. Jak ustalono podczas śledztwa, podejrzany z pokrzywdzonym spożywali tego dnia alkohol. Po wypiciu pewnej ilości napojów wyskokowych doszło między nimi do fatalnej w skutkach sprzeczki. W pewnym momencie podejrzany sięgnął po składane narzędzie wielofunkcyjne, rozłożył jedno z jego ostrzy i zadał pokrzywdzonemu cios w szyję. Ofierze udało się oddalić i wbiec do pobliskiego sklepu, gdzie poprosił o wezwanie pomocy.

Zespół ratownictwa medycznego zabezpieczył ranę i przewiózł pokrzywdzonego do szpitala. Lekarze podjęli interwencję chirurgiczną. Mężczyzna doznał obrażeń ciała w postaci rany ciętej szyi, co było powodem naruszenia czynności narządu na okres powyżej 7 dni. Powołani w toku postępowania biegli z zakresu medycyny sądowej stwierdzili, że nieudzielenie szybkiej pomocy medycznej niemal na pewno doprowadziłoby do zgonu pokrzywdzonego.

Usiłowanie zabójstwa

Podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa (13§1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk). Zgodnie z ustaleniami prokuratury działał z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia, jednak zamierzonego celu nie osiągnął na skutek pomocy udzielonej przez służby medyczne. Ponadto, okazało się, że był w posiadaniu znacznej ilości narkotyków w postaci marihuany i amfetaminy.

Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

37 – latek był już w przeszłości karany sądownie. Za zarzucane obecnie przestępstwo usiłowania zabójstwa grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Polecamy także: 

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię