Trzecia odsłona historii barlineckiego szpitala

0

Już po raz traci Radni Barlinka, spotkali się z władzami powiatu w związku z tematem barlineckiego szpitala. Prócz władz gminy i powiatu, w spotkaniu udział brali również lokalni przedsiębiorcy, kilkoro mieszkańców gminy oraz komitet referendalny. 

W czasie ostatniego spotkania, prezes barlineckiego szpitala został zobowiązany do przygotowania planu naprawczego odnośnie zarządzanej przez siebie placówki. Przedstawiony projekt niezadowoli jednak wszystkich zainteresowanych.

W końcówce 2020 roku, szpital w Barlinku był placówką dość mocno zadłużoną. Dług sięgał wtedy 5 milionów złotych i mało prawdopodobne, by kwota ta malała. Z tego też względu władze będą musiały wprowadzić w życie plan naprawczy, dzięki któremu zadłużenie będzie mogło maleć. Dyskusja dotycząca barlineckiego szpitala, jest dostępna dla zainteresowanych w zapisie transmisji wideo.

Barlinek aktywnie angażuje się w realizację wszelkich zadań jakie dotyczą ochrony zdrowia i życia mieszkańców powiatu i gminy. Z tego też względu działalność szpitala w Barlinku, jest dla wielu osób bardzo istotna. Sprawę komentował min. Burmistrz Barlinka – Dariusz Zieliński. W liście jaki skierował do starosty myśliborskiego Andrzeja Potyry czytamy:

Gmina Barlinek od zawsze aktywnie uczestnicząc w realizacji zadania powiatu dotyczącego ochrony zdrowia mieszkańców powiatu myśliborskiego poprzez działalność Szpitala Barlinek Sp. z o.o., w dalszym ciągu deklaruje pomoc w tej części działalności samorządu powiatowego. Po akceptacji planu naprawczego przygotowanego przez zarząd Szpitala Barlinek Sp. z o.o., który stworzy możliwość zbilansowania swojej działalności w najbliższych latach, proponuję przyjąć następujące propozycje, które pozwolą na bieżącą działalność szpitala i urealnia odpowiedzialność wspólników w spółce.

  1. Rok 2021 – wdrożenie planu naprawczego Szpitala Barlinek Sp. z o.o. (efekt: zwiększenie przychodów, zmniejszenie wydatków).

  2. Rok 2021 – zmniejszenie straty z bieżącej działalności w porównaniu do poprzednich lat.

Działania wspólników:

  • dokapitalizowanie szpitala przez powiat myśliborski do 20 procent wartości udziałów (efekt: 80 procent gmina, 20 procent powiat myśliborski).

  • zmiana wartości udziałów w spółce: 60 procent gmina, 40 procent powiat myśliborski (sposób: zamiana wierzytelności na udziały lub nieodpłatne przekazanie udziałów między wspólnikami).

  • zmiana umowy spółki poprzez zapis zobowiązujący wspólników do utrzymania proporcji wartości udziałów wspólników w spółce.

  • oddłużenie spółki przez wspólników poprzez zamianę wierzytelności na udziały lub umorzenie wierzytelności.

  • zabezpieczenie bieżącego finansowania szpitala w 2021 roku

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię