Uczniowie klas I – III wracają do szkoły !

0
pixabay.com

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, o tym że dzieci z klas najmłodszych z dniem 18 stycznia wrócą do nauki stacjonarnej

Szef MZ stwierdził, że otwarcie nauczania stacjonarnego w klasach I-III to „najbardziej nieśmiały krok”. Jednocześnie zapewnia, że  uwzględnia ona ryzyko rozwoju pandemii związane z przebywaniem dzieci w swoich grupach rówieśniczych.

„Od 18 stycznia zdecydowaliśmy się po pierwsze o utrzymaniu wszystkich dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach I-III w szkołach podstawowych” – powiedział Niedzielski.

Powrót uczniów klas I – III do nauki w trybie stacjonarnym będzie możliwe jedynie przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego. Na zajęcia będzie mógł uczęszczać całkowicie zdrowy uczeń. Nie może on wykazywać objawów chorobowych a domownicy ucznia nie mogą przebywać w izolacji.

Jeśli chodzi o rodziców uczniowie powinni być przyprowadzani i odbierani jedynie przez zdrowych opiekunów. Rodzice nie mogą wykazywać symptomów sugerujących infekcję dróg oddechowych.

Dziecko podczas pobytu w placówce musi posiadać maseczkę do zastosowania zarówno w przestrzeni wspólnej szkoły jak i publicznej.

Uczniowie podczas pobytu w szkole nie mogą mieć kontaktu z dziećmi z innych klas. Ponadto do jednej grupy uczniów będzie przyporządkowana jedna, stała sala w której będą odbywały się zajęcia.

Zajęcia z uczniami będą prowadzone przez przyporządkowanych stałych nauczycieli, którzy w miarę możliwości, nie będą uczyć innych klas.

Co do wymogów stricte sanitarnych, warto wspomnieć, że sale i wszystkie części wspólne będą regularnie wietrzone. Dzieci będą mogły korzystać z boiska szkolnego i przebywać na świeżym powietrzu na terenie placówki.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię