Wiatrołomy w Powiecie Gryfińskim

0

Pomimo, że przyszła już wiosna, to nic nie stoi na przeszkodzie by pogoda płatała nam figle jak w trakcie Świąt Wielkanocnych. Było chłodno, wietrznie, deszczowo, a miejscami nawet śnieżnie. Pogoda sprawiła, że strażacy mieli ręce pełne roboty.

W Poniedziałek Wielkanocny (5 kwietnia 2021 roku), strażacy musieli wyjeżdżać do powalonych drzew, które spadając na jezdnię – blokowały ruch drogowy na naszym terenie. W poniedziałek w regionie wiał potężny wiatr. Padał również deszcz i śnieg. Pogoda była ogólnie nieprzyjemna i potęgował to fakt wspomnianych wyżej wiatrołomów. Efektem tego, nie każdy miał spokojne święta.

Do tego typu zdarzenia doszło min między dwiema miejscowościami – Piasek i Bielinek, gdzie spadające, złamane drzewo – zwaliło się na drogę. Do zneutralizowania tej przeszkody wysłana została jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Piasku.

Do złamania drzew przez wiatr doszło także na drodze między Lisim Polem, a Chojną. W tym przypadku likwidacją przeszkód zajęli się strażacy z dwóch jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej w Chojnie.

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię