Wolin: MPGK powiększyło flotę o kolejny pojazd do akcji zima

0
foto: MPGK Wolin

Choć obfite zimy w naszym województwie ostatnio tylko bywają, to jednak sprzęt do walki z jej niespodziankami trzeba mieć.

Zimy, niestety dla dzieci, a stety dla kierowców i firm odpowiedzialnych za odśnieżanie dróg, są oszczędne w swych atrakcjach. Jednak na wypadek pojawienia się opadów śniegu i mrozów, trzeba mieć czym zareagować. Jak informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Wolinie, zakupiło ono „profesjonalną piaskarko-solarkę”. Od poniedziałku dołączyła ona do zakładowego parku maszyn. Piaskarko-solarka Kupper Weisser z napędem rotopower kosztowała 50 000 zł. Dodatkowo pojazd, na którym umieszczono piaskarko-solarkę został doposażony w pług odśnieżny, który został dokupiony za kwotę 15 000 zł.

Mamy świadomość, że nowy sprzęt nie zapewni natychmiastowej przejezdności dróg jednocześnie w całej gminie, ale z pewnością pozwoli na przyspieszenie reakcji i poprawę użyteczności naszych dróg. Warto też dodać, że tak profesjonalnego sprzętu używa się na m.in. na drogach krajowych.

Niech nowy nabytek służy sprawnie jak najdłużej, dla bezpieczeństwa uczestników ruchu.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię