Mężczyzna dzwonił i pisał do pokrzywdzonych w różnych porach dnia i nocy. Groził śmiercią oraz uszkodzeniem ciała i mienia.
Sprawę nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Goleniowie. Teraz do sądu trafił akt oskarżenia wobec mężczyzny, który w okresie od 27 stycznia do 5 marca 2021 roku nękał trójkę pokrzywdzonych. Wydzwaniał do nich w ciągu dnia i nocy, wysyłał też wiadomości SMS oraz za pośrednictwem komunikatorów internetowych. Podczas kontaktowania się wielokrotnie groził im pozbawieniem życia, uszkodzeniem ciała i zniszczeniem mienia, a także obrażał wulgarnymi wyzwiskami.
Gdy sprawa została zgłoszona organom ścigania, 32-latek szybko został zatrzymany. Okazało się, że nie było to pierwsze przewinienie mężczyzny, który był wcześniej karany sądownie, a obecnie przebywa w zakładzie karnym, gdzie odbywa karę pozbawienia wolności za inne przestępstwo.
Za uporczywe nękanie, które wzbudza uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia, poniżenia lub udręczenia lub istotnie narusza prywatność grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego.
Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Jagiellońskiej 61. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
Polecamy także:
Leroy Merlin zwiększa dostawy na rosyjski rynek
Wandal utopił rower miejski w Jeziorku Słonecznym




![Magdalena Zarębska-Kulesza kandydatką KWW Patriotyczny Nowogard do Rady Powiatu Goleniowskiego [SPOT WYBORCZY]](https://szczecinskie24.pl/wp-content/uploads/2024/03/kulesza2-350x250.jpg)














