Albicla.com. Nowy polski portal społecznościowy wystartował

0
Udostępnień
312
Wyświetleń

RelatedPosts

Oficjalnie wystartował portal Albicla.com, w którym konto może założyć każdy internauta ceniący sobie wolność słowa. Jest to alternatywa dla dotychczas znanych platform społecznościowych. Liczba zarejestrowanych użytkowników przekroczyła już 21 tysięcy osób.

Albicla.com, to forum dyskusyjne, pozbawione cenzury praktykowanej przez światowych gigantów społecznościowych. Maksymą przyświecającą jest: „ABC – A Better Choice”, co w języku angielskim oznacza „lepszy wybór”. Portal wystartował 20 stycznia o 17:00

– Albicla ma być alternatywą dla serwisów, które tylko w teorii praktykują wolność słowa. Blokowanie w tych największych mediach prezydenta Donalda Trumpa oraz innych osób o konserwatywnych poglądach doprowadzi do tego, że za jakiś czas zaledwie grupka osób będzie miała monopol na przekazywanie informacji i kreowanie rzeczywistości w sieci 

– zauważa Ryszard Kapuściński, prezes klubów „Gazety Polskiej”. Dodaje też, że na portalu będą mogli rejestrować się ludzie z całego świata.

Albicla.com

Ogólnopolskie portale branżowe rozpisywały się w ostatnich dniach o nowym serwisie społecznościowym, tworzonym przez Strefę Wolnego Słowa.

Napięcie narastało, by o godz. 17 ruszyła powszechna rejestracja nowych użytkowników.

– W ciągu kilku minut zarejestrowało się trzy tysiące osób! – przekazał redaktor naczelny „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” Tomasz Sakiewicz.

Swój pierwszy wpis opublikował także wicepremier Piotr Gliński.

O godzinie 19:00 portal miał ponad 8 tysięcy zarejestrowanych użytkowników.

Autorzy informują, że 20 stycznia zaprezentowana została jedynie początkowa wersja portalu. Nie wszystkie funkcjonalności są gotowe.

Albicla będzie systematycznie rozwijana, a kolejne działy i panele oddawane w ręce użytkowników.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie użytkowników, proces rejestracji chwilowo się opóźnia. Zarządzający portalem informują, że każdy chętny otrzyma dostęp do swojego konta.

 

Polski odpowiednik Facebooka to oczywiście odpowiedź na ostatnie wydarzenia w USA. Tamtejsze media społecznościowe z Facebookiem na czele poblokowały konta prezydenta Donalda Trumpa, kiedy mimo sądowych wyroków nadal publicznie podważał legalność zwycięstwa Joe Bidena i mówił o fałszerstwach. W wyniku podsycanego taką narracją szturmu na Kapitol, śmierć poniosło 5 uczestników zamieszek.

Skomentuj artykuł!

Powiązane Wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sieć Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

W ramach Funduszu Sprawiedliwości działa całodobowa Linia Pomocy Pokrzywdzonym (222 309 900).

Gdzie uzyskać bezpłatną pomoc prawną?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist