Lasy się grodzą – ludzie niezadowoleni

0
Dziki Szczecin
pixabay.com

Afrykański Pomór Świń to dość spory problem w niektórych rejonach naszego województwa. Niestety wirus jest na tyle zjadliwy, że coraz częściej możemy znaleźć truchła padłych dzików. Choroba roznosi się nie tylko poprzez zwierzęta, ale również ludzi. Rozpoczęło się grodzenie lasów. 

Na południu naszego województwa kolejne kilometry lasów, odgradzane są od siebie siatką. chodzi o ograniczenie migracji zwierząt, a co za tym idzie ograniczenie transmisji wirusa. ASF roznosi się min na butach, stąd zakaz wstępu do lasów dla okolicznej ludności.

W związku z grodzeniem kolejnych połaci lasu pojawiło się wśród okolicznych mieszkańców oraz kierowców pytanie o to, czy rozwiązanie jakie zaczęto wprowadzać w życie jest bezpieczne zarówno dla zwierząt jak i ludzi, poruszających się na codzień po drogach zlokalizowanych w lesie.

Sytuacja na chwilę obecną wygląda w ten sposób, iż np. między Moryniem, a Macierzą odgrodzona została tylko jedna część lasu, po jednej stronie drogi. Druga natomiast jest zupełnie niezabezpieczona, co jak nie trudno się domyśleć, pozwala na to by zwierzęta wtargnęły na drogę. Ich instynkt pozwoli w takiej sytuacji jedynie na dwa rozwiązania, cofnąć się, lub poszukać przejścia w innym miejscu. Co za tym idzie czas jaki zwierzęta spędzą na drodze lub w jej pobliży, wydłuża się. To natomiast drastycznie wpływa na bezpieczeństwo w ruchu samochodowym.

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię