Była prezes siatkarskiego Chemika Police została skazana na jeden rok pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz zwrot 184 500 złotych wyprowadzonych z kasy klubu. Joanna Ż. przywłaszczone w 2015 roku pieniądze przeznaczyła na działania związane z prowadzoną kampanią wyborczą, w której kandydowała do parlamentu z Platformy Obywatelskiej.
Bulwersująca przestępstwo dotyczy przywłaszczenia niemal 200 tysięcy złotych z klubowej kasy w 2015 roku. Akt oskarżenia w sprawie został skierowany do sądu końcem 2021 roku przez Prokuraturę Regionalną w Szczecinie. Oprócz Joanny Ż., zarzuty usłyszeli również specjalista ds. marketingu Radosław C. oraz Maciej G., który prowadził kampanię wyborczą do parlamentu kandydującej w barwach Platformy Obywatelskiej byłej prezes Chemika Police.
W Sądzie Rejonowym Szczecin Prawobrzeże i Zachód właśnie zapadł wyrok w sprawie. Joanna Ż. oraz Radosław C. zostali uznani winnymi. Śledczy udowodnili bowiem wyprowadzenie w czerwcu 2015 roku z klubu przeszło 180 tysięcy złotych poprzez podpisanie dwóch umów na usługi marketingowe i public relations. Usługi te w rzeczywistości nie zostały wykonane, a środki przeczono na prowadzenie kampanii politycznej byłej prezes, która z ramienia Platformy Obywatelskiej ubiegała się o wejście do Sejmu.
Maciej G. został uniewinniony przez sąd. Joannę Ż. i Radosława C. skazano natomiast na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu oraz zobowiązano ich do zwrotu pieniędzy wyprowadzonych z klubu. Wyrok jest nieprawomocny.
Cała sprawa prawdopodobnie jest częścią tzw. „afery Polickiej”. Chodzi o szereg wątków związanych z oszustwami na szkodę Grupy Azoty Zakłady Chemiczne. Obecnie prowadzone jest śledztwo dotyczące nieprawidłowości, a dotyczy ono m.in. zakupu za kwotę niemal 29 milionów dolarów akcji spółki African lnvestment Group, która na Czarnym Lądzie wydobywa fosforyty. Prokuratura twierdzi, iż akcje te były warte poniżej 2 mln dolarów.
Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego.
Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.
POLECAMY TAKŻE:
Kolejni osadzeni zostaną skierowani do pracy. Sukces programu „Praca dla Więźniów”
Dariusz Matecki składa zawiadomienie do ABW ws. ataków na Orlen