Szczecińscy policjanci kolejny raz stanęli na wysokości zadania. Tym razem uratowali 17-latkę, która chciała popełnić samobójstwo. Było o krok od tragedii, na szczęście dziewczyna cała i zdrowa trafiła pod opiekę specjalistów.
Funkcjonariuszy zawiadomiła zrozpaczona matka, która dostała od nastolatki wiadomość MMS. Jej treść wskazywała jednoznacznie, że dziewczyna chce popełnić samobójstwo. Po szybkiej analizie wysłanej fotografii, dzięki dobrej znajomości terenu stróżom prawa szybko udało się ustalić, gdzie może się znajdować 17-latka.
Można powiedzieć, że tylko dzięki błyskawicznej reakcji policjantów nie doszło do tragedii. Funkcjonariusze znaleźli bowiem dziewczynę na torowisku w odległości 200 metrów od nadjeżdżającego pociągu, natychmiast ściągnęli nastolatkę w bezpieczne miejsce. Mocno roztrzęsioną i zdezorientowaną 17-latkę przewieziono karetką pogotowia do szpitala, gdzie dochodzi do siebie pod okiem specjalistów. Tym razem wszystko skończyło się dobrze. Należy jednak pamiętać, że większość ludzi podświadomie informuje otaczających ich bliskich o myślach samobójczych. Na co należy zwrócić uwagę?
Niepokojące komunikaty, jakie może wysyłać dziecko myślące o targnięciu się na własne życie:
- Lepiej dla wszystkich, gdyby mnie nie było.
- Życie jest bez sensu.
- Nie jestem nikomu potrzebny.
- Jestem beznadziejny, głupi, bezużyteczny.
- Nikt mnie nie kocha, nikomu na mnie nie zależy.
- Ludzie zatęsknią za mną dopiero po śmierci.
- Nie dam sobie dłużej rady z tym wszystkim.
- Nikt mnie nie rozumie i nie stara się zrozumieć.
- Inni mają lepiej, inni są szczęśliwi.
- Nic mi w życiu nie wychodzi.
- Jestem gorszy od innych
- Nikt, nigdy nie zrozumie moich problemów.
Dla osób, które zmagają się z myślami samobójczymi, mają za sobą próby samobójcze lub straciły kogoś w wyniku samobójstwa. Powstał specjalny portal internetowy uruchomiony przez Polskie Towarzystwo Suicydologiczne. Pomoc jest anonimowa i bezpłatna. Więcej informacji TUTAJ. Wsparcie uzyskają tam zarówno osoby w kryzysie samobójczym, jak i szukające otuchy dla kogoś, kto przeżywa trudności psychiczne czy żałobę po samobójczej śmierci bliskiego. Należy pamiętać, że sięgnięcie po pomoc jest pierwszym krokiem do pokonania kryzysu. Ważne, aby nie zostawać z problemem samemu, życie warte jest rozmowy. Depresja to choroba, nie należy się jej wstydzić.
Polecamy także:
Stargard: Przez fałszywą „wnuczkę” 79-letnia staruszka straciła 60 tysięcy złotych
Retro gry w Stargardzie. Pierwsza edycja festiwalu zakończona sukcesem!