Castorama otwarta w niedziele niehandlowe

0
Castorama otwarta w niedziele niehandlowe
Castorama w Świnoujściu /fot. castorama.pl

To już drugi market budowalny, który zdecydował się na otwieranie swoich sklepów w niedziele niehandlowe. 

Castorama dziś otwarta

Castorama zawarła umowę z Pocztą Polską, dzięki czemu będzie mogła działać jako placówka pocztowa i korzystać z wyjątku, który zezwala na handel w niedziele. Na podobne rozwiązanie zdecydował się wcześniej tylko jeden market budowlany-Bricomarche.

Już od dzisiaj (24 października) będą otwarte 73 sklepy sieci, a jedynie 17 pozostanie zamkniętych. Trzy sklepy, które znajdują się w Szczecinie (ul. Ku Słońcu, Południowa, Struga) czynne są w godzinach 10.00-18.00

Nowelizacja przepisów

W ostatnim czasie wiele sklepów zaczyna korzystać z „dobrodziejstw” placówek pocztowych, ponieważ niedługo zastosowanie tego triku będzie niemożliwe. Wszystko przez nowelizację ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz niektóre inne dni.

Niedawno została ona podpisana przez prezydenta i opublikowana w Dzienniku Ustaw, co oznacza, że wejdzie w życie od 1 lutego 2022 roku. Otwarte w niedziele niehandlowe będą mogły być tylko te placówki pocztowe, które z działalności pocztowej osiągają co najmniej 40 % wszystkich przychodów.

Polecamy także:

Nowe drzewa w Puszczy Wkrzańskiej! [FILM]

Szczecin: 56 lat temu Polacy wygrali na Twardowskiego 7:0 z Finlandią [WIDEO]

 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię