Szczecin: 56 lat temu Polacy wygrali na Twardowskiego 7:0 z Finlandią [WIDEO]

0

24 października 1965 roku doszło do meczu piłki nożnej w Szczecinie w ramach eliminacji do Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Anglii. Polacy zmierzyli się z Finlandią rozgramiając ją aż 7:0!

Mecz odbył się 56 lat temu na stadionie przy ul. Twardowskiego w Szczecinie. Polacy prowadzili już 6:0 do przerwy, a klasycznym hat-trickiem (3 bramki w pierwszej połowie) popisał się Włodzimierz Lubański zdobywając go w 24 minuty!

• Roman Lentner

Większość piłkarzy pochodziła ze śląskich drużyn, przede wszystkim z Górnika Zabrze. Tylko dwóch piłkarzy było spoza Śląska. Jacek Gmoch z Legii Warszawa oraz Jerzy Sadek z ŁKS-u Łódź.

Do przerwy Polacy prowadzili już 6:0. 4 bramki strzelił Lubański (19, 21, 24, 41 minuta), jedną z rzutu karnego Ernest Pohl (29 minuta) i jedną Jerzy Sadek (33 minuta). Po przerwie w 79. minucie wynik meczu ustalił strzelając drugą bramkę – Jerzy Sadek. Ówczesnym selekcjonerem drużyny był

Mecz oglądało ponad 30 tys. widzów, co czyni ten mecz jednym z największą frekwencją w historii, rozegranym przy ul. Twardowskiego w Szczecinie! Poniżej możemy zobaczyć krótką relację wideo z tego meczu.