Centrum Usług Społecznych powstanie w Goleniowie

0

Rada Miejska podjęła uchwałę o powołaniu Centrum Usług Społecznych (CUS) w Goleniowie. CUS powstanie poprzez przekształcenie funkcjonującego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Ten punkt programu zajął trochę czasu na sesji, gdyż w dyskusji hybrydowo udział wzięli zaproszeni eksperci dr hab. Marek Rymsza, doradca prezydenta RP oraz dr hab. Mirosław Grewiński.  

Jak poinformowała wiceburmistrz  Anita Jurewicz:

Projekt został wniesiony na sesję w związku z pozyskaniem przez Gminę Goleniów dofinansowania w wysokości 3 milionów złotych.  Dofinansowanie nie wymagało zaangażowania środków własnych, a to za sprawą zakwalifikowania projektu do pilotażowego rządowego programu Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Projekt dotyczący tworzenia CUS-ów będzie trwał do końca 2023 roku. Pozwoli on na rozszerzenie przez OPS zakresu usług społecznych. 

CUS pozwoli skonsolidować usługi rozproszone w tej chwili w różnych wydziałach, a przede wszystkim da możliwość dystrybuowania usług do wszystkich mieszkańców Gminy Goleniów, a nie tylko podopiecznych OPS. 

Dyskusja była dość burzliwa przez nieporozumienia, jakie wyniknęły podczas obrad komisji Rady Miejskiej. Ostatecznie po 2-godzinnej dyskusji i wyjaśnieniu wątpliwości podjęto uchwałę o utworzeniu Centrum Usług Społecznych w Goleniowie. 

Polecamy także:

Szczecin: Przez dwa dni będzie można zwiedzać ORP Iskrę
Szczecin: Parkomat w kieszeni. Nowe aplikacje parkingowe
Szczecin: Zaniedbane groby w kwaterze kombatantów. Kto za to odpowiada?

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię