Co łączy Szczecin z Sycylią?

0
Wizualizacja wieżowca przy ul. Wszystkich Świętych (materiały inwestora we wniosku do UM)

Niejasne układy biznesowo-polityczne z udziałem prezydenta Piotra Krzystka budzą w ostatnim czasie coraz więcej wątpliwości. Dzisiaj (19 lutego br.) radni opozycyjni zwołali przed Urzędem Miasta konferencją prasową, poświęconą kontrowersyjnej decyzji budowy wieżowca na działce zajmowanej przez zabytkowy dworek, w sytuacji gdy w najbliższym sąsiedztwie zabudowa sięga maksimum 5 kondygnacji.

Jak informuje Radio Szczecin, Miasto kiedy przekazywało teren w aporcie do spółki NiOL, wyceniono go na ponad 600 tysięcy!!! Tymczasem do przetargu wystawiono ten teren za nieco ponad 400 tys.!!!

Prezydent Krzystek oddał do spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne (NIOL) nieruchomości o wartości 80 milionów złotych. Wśród nich była i ta sporna nieruchomość, którą sprzedano następnie po zaniżonej o 200 tys. cenie. Czy wszystkie nieruchomości spotkał taki los wyprzedaży za bezcen, lub po zaniżonych cenach? – dopytują politycy PiS

Kolejną sprawą, która budzi kontrowersje, są powiązania przedsiębiorcy (niedoszłego polityka Bezpartyjnych) i sponsora kampanii wyborczej Prezydenta Krzystka. Radny Dariusz Matecki zwrócił również uwagę na to jak splatają się biznesowe działania rodziny prezydenta Krzystka (żony, brata i szwagra) z biznesmenem chcącym wybudować wieżowiec.

Radny Matecki zapowiedział także złożenie doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Prezydenta i administrację miasta w tej sprawie.

Niech odpowiednie służby to wyjaśnią. My mamy wątpliwości, a od ich rozwiania są odpowiednie organy państwa – dodał Dariusz Matecki, polityk Solidarnej Polski i radny Rady Miasta.

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię