EBL play-off:W Stargardzie po zaciętym spotkaniu, niestety porażka

0

Zgodnie z zapowiedziami PGE Spójnia postawiła się Mistrzom Polski. Przez pierwsze dwie kwarty gospodarze nie potrafili znaleźć sposobu na ekipę z Zielonej Góry. Jednak w drugiej połowie PGE Spójnia podjęła walkę i była bliska zwycięstwa. Niestety w ostatnich sekundach zielonogórzanie wyrównali i dogrywce stargardzianie polegli.

W obu zespołach było widoczne zmęczenie tą serią. Dużo niecelnych rzutów. Pierwsza połowa należał do rywali. Choć pod koniec drugiej kwarty PGE Spójnia zaczęła być skuteczniejsza w grze.  Po cennej trójce Kacpra Młynarskiego na koniec tej części przewaga Zastalu zmalała do ośmiu punktów 36:44

Trzecia kwarta to skuteczna pogoń za przeciwnikiem w wykonaniu stargardzkiego zespołu. W obronie lepiej radzili sobie Baylee Steele i Omari Gudul w rywalizacji z podkoszowymi graczami przyjezdnych. Dużo błędów w rzutach z dystansu w wykonaniu Zastalu dało Spójni szansę na dogonienie  Zastalu, a po serii trzech trójek w wykonaniu Faust’a i Threatt’a gospodarze wyszli na prowadzenie 55:54. Prowadzenie utrzymali do końca trzeciej kwarty 60:58.

Czwarta kwarta pomimo błędów po obu stronach była również grą w rywalizacji rzut za rzut. Jednak na minutę przed końcem Spójnia odskoczyła na 4 punkty. I kiedy już w powietrzu wisiała sensacja na 4. sekundy przed końcem Zastal zdołał wyrównać.  W ostatniej sekundzie z połowy boiska zaryzykował rzut Jay Threatt, jednak piłka nie trafiła do kosza. Mecz zakończył się remisem 74:74, konieczna więc była 5 minutowa dogrywka.

W dogrywce niestety nie było już wątpliwości. Spójnia jak gdyby straciła wiarę, że może ten mecz wygrać. Zastal odpalił Groselle’a i Richard’a. Ten duet ekipy zielonogórzan wygrał praktycznie dogrywkę 17:6 i goście cieszą się z awansu do półfinału

Enea Zastalu BC w półfinale zmierzy się w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie czekać na nich będzie WKS Śląsk Wrocław, który również 3:1 wygrał serię z Treflem Sopot. Pierwszy mecz już we wtorek 13 kwietnia.

PGE Spójnia Stargard – Enea Zastal BC Zielona Góra 80:91 (14:25, 22:19, 24:14, 14:16, d. 6:17)

Spójnia: Filip Matczak 20, Raymond Cowels 19, Nick Faust 8, Baylee Steele 8, Jay Threatt 9 (10 as), Mateusz Kostrzewski 3, Omari Gudul 2, Kacper Młynarski 1, Francis Han 0, Dominik Grudziński 0, Filip Siewruk 0.

źródło: PGE Spójnia Stargard

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię