Golczew – po pożarze 6 rodzin bez dachu nad głową. Potrzebna pomoc

0
W nocy z niedzieli na poniedziałek rozegrał się dramat dla sześciu rodzin.  W środku nocy na poddaszu budynku w miejscowości Golczew, zamieszkałego przez sześć rodzin, wybuchł pożar. Ruszyła akcja pomocy dla pogorzelców.
Do akcji gaśniczej, która zakończyła się w poniedziałek 5 kwietnia w godzinach południowych, uczestniczyło osiem zastępów straży pożarnej i 2 radiowozy.  W pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał.

Dokąd mamy wrócić? Wszystko straciliśmy

Sytuacja pogorzelców jest dramatyczna. Nie mają dokąd wracać, w pożarze stracili wszystko.  Na miejscu pojawili się również pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Myśliborzu z dyrektorem Błażejem Kowzanem oraz sołtys sołectwa Golenice Tomasz Antczak. Dla rodzin zorganizowano tymczasowe lokum zapewnił Urząd Miejski w Myśliborzu, pogorzelców umieszczono na terenie dawnego hufca pracy w miejscowości Rów (część osób przebywa u swoich rodzin). Po przetransportowaniu pogorzelców do budynku w Rowie natychmiast została im przekazana pościel, artykuły pierwszej potrzeby, środki chemiczne oraz ubrania. Wszystkim zapewniono również ciepły posiłek. Rodziny otrzymają także pomoc psychologiczną a także zasiłek celowy na realizację najpilniejszych potrzeb.
W związku z dramatyczną sytuacją pogorzelców, którzy stracili dobytek całego życia, burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski zwrócił się do mieszkańców o wszelką możliwą pomoc.

Parafia organizuje pomoc

Proboszcz parafii Golenice również zorganizował w parafii zbiórkę dla pogorzelców. Potrzebne dary jak ubrania koce i żywność na tą chwilę już zorganizowano. Trwa zbiórka funduszy na remont domu.
Wesprzyjmy, aby nikt w tym doświadczeniu nie został osamotniony.
Bądźmy razem.
W następnym tygodniu pieniądze zebrane na tacy zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom.
Wszystkich któzy chcieliby pomóc pogorzelcom w odbudowie domu proszę o wpłaty na konto:
Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski
Golenice 70A
74-300 MYŚLIBÓRZ
Nr 45 8355 0009 0037 4970 2000 0001
koniecznie z dopiskiem:
pomoc poszkodowanym w Golczewie
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię