Goleniów: Budżetu nie będzie. Zwolnienie z opłaty alkoholowej

0

Wczorajsze posiedzenie, jak to ostatnio w Goleniowie bywa, przebiegało w atmosferze polowania na potknięcia Burmistrza i jego ekipy. O otwartej wojnie Burmistrza Krupowicza z radnymi świadczy fakt, że nie pojawił się na sesji.

Burmistrz pozostał nieugięty na prośby radnych.

Prosili by jednak pojawił się na sesji, skoro jest w Urzędzie Miasta, nie ma zwolnienia ani urlopu. Jedyną reakcją, jaką było słychać, to podśmiechiwania z radnych, które zbierał mikrofon w pokoju, z którego łączyli się zastępcy Krupowicza. Tak dziecinnego zachowania i postawy osób piastujących tak poważne stanowisko chyba nikt się nie spodziewał.

Ci, którzy mieli nadzieję na dogadanie się rządzących Goleniowem w kwestii budżetu, również rozczarowali się postawą Krupowicza. Burmistrz uznał sprawę za zamkniętą. Co dziwi, gdyż w momencie konfliktowego budżetu pozostawał na zwolnieniu lekarskim i nie miał prawa brać udziału w pracach nad jego powstawaniem ani nawet ich konsultować, bo tego jasno zabraniają przepisy. Jednak, jak na sesjach donosili jego zastępcy, czy też publikowane w mediach lokalne wywiady, burmistrz konsultował sprawy gminne. Pozostał więc na łamaniu prawa i nie przedstawił propozycji, która mogłaby doprowadzić do kompromisu. Odmówił spotkania z radnymi i nie bierze udziału w sesjach.

W jego imieniu głos zabrał zastępca Tomasz Banach, który dla goleniowska.com powiedział:

„Ponieważ rada go [budżetu] już dwukrotnie nie zaakceptowała, burmistrz będzie czekał na decyzje RIO – stąd brak w porządku obrad sesji projektu budżetu oraz projektu podwyżki stawek za odbiór śmieci, który też wielokrotnie nie uzyskał akceptacji radnych.”

Jedna dobra wiadomość z sesji wyszła (używając nazewnictwa stosowanego przez Radę Miasta Goleniów).

Ucieszy ona przedsiębiorców posiadających zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. Radni miejscy podjęli uchwałę zwalniającą ich z opłat wynikających z tego zezwolenia.

I tak, zwolnieni z całości opłaty są przedsiębiorcy, którzy jeszcze jej nie opłacili w 2021 r. W 99% samorząd zwróci opłatę wniesioną jednorazowo w terminie do końca stycznia br. Zwolnieni z opłacenia drugiej i trzeciej raty są przedsiębiorcy, którzy do końca stycznia wpłacili pierwszą ratę.

Jak na sesji powiedział wiceburmistrz Tomasz Banach, szacuje się, że budżet gminy straci na uchwale w tym roku ok. 40 tys. zł.

Polecamy także:

Prawo przyjazne dzieciom. MS proponuje pakiet zmian ustawowych
Tragedia na budowie w Szczecinie. Pracownik spadł z czwartego piętra
Szczecin: Okradł babcię i groził, że ją zabije. 24 – latek stanie przed sądem

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię