Goleniów: Mąż wszczynał awantury po alkoholu, obrażał i groził śmiercią

0
Mąż wszczynał awantury po alkoholu, obrażał i groził śmiercią

60-latek przez wiele miesięcy znęcał się psychicznie nad swoją żoną. Mężczyzna odbywał wcześniej karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. 

Sprawą zajmowała się Prokuratura Rejonowa w Goleniowie.

Nie zawsze najbardziej krzywdzi przemoc fizyczna. Czasami psychiczne znęcanie się zostawia dużo głębsze rany. Przekonała się o tym mieszkanka jednej z miejscowości powiatu goleniowskiego, która musiała cierpieć w swoim własnym domu. Jej mąż przez wiele miesięcy wszczynał bezpodstawne awantury, będąc pod wpływem alkoholu. Używał wobec żony obrażających ją wulgaryzmów i groził pozbawieniem życia.

60-latek był już w przeszłości karany sądownie za przestępstwa podobne i odbywał nawet karę pozbawienia wolności.

Został zatrzymany, a sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Za znęcanie się, określone w art. 207 § 1 kk, grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W przypadku przestępstwa popełnionego w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę. Oznacza to, że mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 7 lat i 6 miesięcy.


Jeśli jesteś ofiarą przestępstwa, zgłoś się do Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i skorzystaj z bezpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej oraz ze wsparcia materialnego.

Szczeciński Ośrodek Pomocy znajduje się przy ul. Energetyków 10. Kontakt pod numerem telefonu 663 606 609.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Polecamy także:

Olgierd Geblewicz: „Praca zdalna dla zaszczepionych!”

Podmorska część gazociągu Baltic Pipe już w całości na dnie Bałtyku

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię