Goleniów: Płać i płacz. Drastyczne podwyżki za śmieci uchwalone

0

Po blisko rocznym konflikcie Rada Miejska w Goleniowie przyjęła propozycję podwyżek opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów. Czy to sukces Krupowicza, który stwierdził podczas sesji, że „Goleniów to burmistrz”?

Goleniów to burmistrz 

Cała ta sytuacja nie przynosi nam chwały, ale też nikomu nie przynosi ujmy – tym absurdalnym stwierdzeniem Burmistrz Robert Krupowicz kończąc swoje wystąpienie podgrzał już na początku atmosferę. Radni kolejno przytaczali swoje argumenty w konflikcie śmieciowym, ale nie miały one większego znaczenia. Przybrały one raczej formę obrony przed publicznymi oskarżeniami burmistrza kierowanymi do Rady Miejskiej.

Złotych myśli Krupowicza podczas sesji było więcej jak np. „Goleniów to Burmistrz”, choć z tą myślą po dzisiejszej sesji trudno się nie zgodzić, a przynajmniej należy ją potraktować poważnie. 

W toku dyskusji radni nie uzyskali odpowiedzi praktycznie na żadne z zadanych pytań. Nie udało się uzyskać wyjaśnień, w jaki sposób Burmistrz zamierza zmniejszyć produkcję śmieci przez mieszkańców. Przypomnijmy – statystyczny goleniowianin produkuje rocznie pół tony śmieci. Tymczasem w Polsce ta średnia wynosi 323 kg. Nie przedstawiono też radnym żadnych wyjaśnień i pomysłów na usprawnienie systemu zbierania odpadów i wychwycenie tych mieszkańców, którzy nie płacą za śmieci. 

Po dwóch godzinach podwyżka uchwalona

Po dwugodzinnej i niewnoszącej nic nowego dyskusji poddano pod głosowanie dwie propozycje uchwał podnoszących cenę wywozu śmieci.  

Propozycja podwyżki zgłoszona burmistrzowi przez opozycyjnych radnych  podnosząca opłaty do 20 zł od osoby miesięcznie za segregowane odpady i 60 za niesegregowane, nie uzyskała większości.   

Podjęta uchwała przedłożona przez Burmistrza Goleniowa podnosi stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi:  

  • zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny wynosi 30,00 zł od osoby miesięcznie; 
  • podwyższonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku zbierania odpadów w sposób selektywny, wynosi 60,00 zł od osoby miesięcznie.

Statystyczna goleniowska rodzina (2+2) rocznie będzie musiała zapłacić o 864 zł więcej. Teraz gminę Goleniów czeka wielkie sprzątanie.

Polecamy także:

Szczecin: Już dziś Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Zmiany w ruchu!
Szczecin: Miasto zapłaci za hostel LGBT?
Świnoujście: Uznam Arena wśród najlepszych inwestycji komunalnych

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię