Goleniów: Włamywał się do mieszkań i samochodów. Recydywista stanie przed sądem

0
Goleniów: Włamywał się do mieszkań i samochodów. Recydywista stanie przed sądem

39-latek z Goleniowa odpowie za kradzieże z włamaniem, których dokonał na początku bieżącego roku. Okazało się, że wcześniej wielokrotnie dopuszczał się podobnych przestępstw. 

Postępowanie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Goleniowie.

Do zdarzeń doszło w okresie między 23 stycznia a 13 marca 2021 roku na terenie Goleniowa. Sprawca włamał się do dwóch budynków mieszkalnych, skąd dokonał kradzieży roweru oraz elektronarzędzi. Ukradł też dwa jednoślady z klatek schodowych i piłę łańcuchową z niezabezpieczonego pomieszczenia gospodarczego. W dniu 13 marca br. zbił szybę w zaparkowanym samochodzie, skąd zabrał skrzynkę narzędziową. Wartość przywłaszczonego bezprawnie mienia przekroczyła kwotę 6 tys. zł. Ponadto okazało się, że 39 – latek posiadał przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy.

Dzięki skutecznym działaniom Policji mężczyznę udało się zatrzymać. Sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Podejrzany był w przeszłości karany sądownie, a zarzucanych mu obecnie czynów dopuścił się w warunkach recydywy wielokrotnej. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem, określone w art. 279§1 Kodeksu karnego grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10. W przypadku recydywy wielokrotnej sąd wymierza karę w wysokości powyżej dolnej granicy ustawowego zagrożenia, a może ją wymierzyć do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę. Oznacza to, że mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet do 15 lat.

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię