Kamień Pomorski: Porozumienie w sprawie przejęcia Szpitala św. Jerzego podpisane

0

Wczoraj, tj. w poniedziałek 21 grudnia 2020 roku, w Kamieniu Pomorskim, zostało podpisane porozumienie w sprawie sprzedaży części zakładów leczniczych prowadzonych przez EMC Instytut Medyczny SA z siedzibą we Wrocławiu, Powiatowi Kamieńskiemu.

Akt podpisano uroczyście o godzinie 11 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego. Starostwo reprezentowali: Józef Malec, Starosta Kamieński oraz Joanna Piwińską, Wicestarosta. Natomiast EMC, właściciela szpitala, reprezentował pan Dariusz Chowaniec, wiceprezes Zarządu EMC SA. Jak już informowaliśmy, rozmowy i negocjacje toczyły się od kilku miesięcy. Na listopadowej sesji Rady Powiatu (23XI2020) podjęto uchwałę o utworzeniu spółki z o. o. („Szpital w Kamieniu Pomorskim”), której zadaniem będzie prowadzenie zakładu leczniczego. Obie strony zobowiązały się do dopełnienia formalności związanych z przejęciem szpitala i poradni przyszpitalnych do dnia 1 marca 2021 roku.

Jak informuje zarówno EMC, jak i Powiat, dołożą należytych starań, aby przeniesienie przebiegło w sposób płynny. Strony nie przewidują zakłóceń funkcjonowania zakładów leczniczych czy zmiany w dostępności do świadczeń zdrowotnych i szpitalnych.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię