Kino Helios wycofuje się z biletów dla „zaszczepionych” i „niezaszczepionych”

0
Kino Helios i bilety z adnotacją o szczepieniu.

Segregujecie ludzi„, „Moja noga więcej tam nie postanie” i inne negatywne komentarze zalały profil kina Helios. Szybko wycofano się ze sprzedaży biletów z dopiskiem o zaszczepieniu. 

Na należące do spółki Agora kino Helios spadła ostatnio fala krytyki. Wszystko z powodu zmian w sprzedaży biletów, na które się zdecydowano. Kupujący bilet mogli okazać certyfikat potwierdzający pełne zaszczepienie. W przeciwnym razie otrzymywali bilet z dopiskiem „niezaszczepiony”.

Kontrowersyjny pomysł nie spodobał się jednak klientom. Wielu z nich zarzucało segregację ludzi i zwracało uwagę na brak prawa do umieszczania takich danych na biletach. Przez zdecydowany sprzeciw kino szybko wycofało się ze swojego pomysłu. Poinformowano, że liczba negatywnych wiadomości i kłótni z obsługą kin ich przerosła.

Swoją wcześniejszą decyzję tłumaczyli natomiast próbą „ułatwiania dostępu do kina jak największej liczbie osób”. Zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami na sali kinowej może być zajęte 75% miejsc. Do tego limitu nie wliczają się osoby zaszczepione.

„Zależało nam na tym, aby każdy miał szansę wejść na seans. Z naszej perspektywy był to właśnie mały krok ku wytęsknionej normalności” – napisano na Facebooku kina.

„Zaraz, zaraz, nie rozumiem – Wy mówicie o powrocie do normalności wprowadzając segregacje ludzi?” – odpowiada pytaniem jeden z Internautów.

Reszta odbiorców też nie wydaje się przekonana tłumaczeniami. Zauważają, że w sezonie letnim ludzie wolą spędzać czas na świeżym powietrzu, a nie przed wielkim ekranem. Dlatego też kino na wprowadzeniu takich dopisków nic by nie zyskało.

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię