Kołbaskowo: Nowy wiadukt nad autostradą A6

0
Foto: GDDKiA Oddział w Szczecinie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na opracowanie dokumentacji dla budowy infrastruktury drogowej na granicznym, początkowym odcinku autostrady A6. Pełną dokumentację przygotuje firma Trakt z Katowic, wartość umowy to prawie milion złotych.

Kołbaskowo: Nowy wiadukt nad autostradą A6

W odległości 2,5 km przed granicą polsko-niemiecką znajduje się ostatni na autostradzie A6 węzeł drogowy – Kołbaskowo. Węzeł ten w przyszłości zastąpiony nowym węzłem – Szczecin Zachód, który będzie o kilometr dalej od granicy. Jednocześnie pierwszy węzeł po stronie niemieckiej znajduje się dopiero 9,5 km od granicy. Pojazdy nie mają żadnej możliwości zawrócenia na granicy państwa. Około 1 km przed granicą zlokalizowany jest MOP Kołbaskowo.

POLECAMY TAKŻE: Police: 15 milionów złotych na uprzątnięcie odpadów przy ul. Kamiennej

Nowy wiadukt i jezdnie wspomagające

Głównym elementem nowej infrastruktury drogowej przy granicy w Kołbaskowie, która da możliwość bezpiecznego zawracania przed samą granicą, będzie nowy wiadukt drogowy. Do wiaduktu będą doprowadzone drogi dojazdowe. Mają powstać również place do zawracania. Infrastruktura ta da również możliwość przygotowania miejsc do kontroli przez służby państwowe. Zakończenie realizacji inwestycji to 2025 roku.

Źródło: GDDKiA Oddział w Szczecinie

POLECAMY TAKŻE:

Teleporady niedopuszczalne dla dzieci do lat 6 i osób powyżej 65 r.ż.

Ponad 40 proc. postęp prac na budowie Grupy Azoty Polimerów Police

Szczecin: Skradziono kolejną skarbonkę z datkami dla Ingi

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię