Łączą nas drzewa. Posadzili kilkadziesiąt lip [FILM]

0

Kampania „Łączą nas drzewa” została zainaugurowana przez prezydenta Andrzeja Dudę w Międzynarodowy Dzień Lasów. W ramach akcji na terenie Nadleśnictwa Gryfice, w piątek 14 maja posadzono Aleję Lipową. W sadzeniu wzięli udział m.in. wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka, poseł na Sejm RP Czesław Hoc, wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz w Szczecinie oraz Andrzej Szelążek dyrektor RDLP w Szczecinie.

Łączą nas drzewa. Posadzili kilkadziesiąt lip

Posadzenie alei to część ogólnopolskiej kampanii „Łączą nas drzewa” zainaugurowanej przez prezydenta Andrzeja Dudę – w Międzynarodowy Dzień Lasów.

Chcemy zaakcentować, że wspólnotę narodową budujemy także w relacjach z ojczystą przyrodą. Przyroda to spuścizna, którą odziedziczyliśmy po przodkach i którą przekażemy następcom. Wyrazem naszej dbałości o przyrodę jest sadzenie drzew i dbałość o nie. Pokażemy, że łączą nas drzewa – zapowiada Edward Siarka, pełnomocnik rządu do spraw leśnictwa i łowiectwa.

Co roku w Polsce sadzi się około pół miliarda drzew, tysiąc na minutę. Tylko na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów w Szczecinie – rocznie to 40 milionów nowych drzew.

Dzięki pracy leśników oraz zaangażowaniu w tego typu akcje, lesistość w Polsce dzisiaj to prawie 30 proc. powierzchni naszego kraju. Jesteśmy w czołówce państw europejskich pod względem wielkości obszarów leśnych. Do 2050 roku chcemy, żeby lesistość wynosiła 33 proc – mówi wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka, który dziś przyjechał do Pogorzelicy, gdzie na terenie leśnictwa Mrzeżyno posadzona została Aleja Lipowa.

Tego samego dnia odbyły się również ćwiczenia ochrony przeciwpożarowej „Gaś bór”, których celem było doskonalenie współpracy, organizacji i prowadzenia działań ratowniczych pomiędzy leśnikami a strażakami przy działaniach ratowniczych w zwalczaniu pożarów lasów.

Organizatorami wspólnych ćwiczeń byli Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gryficach i Nadleśnictwo Gryfice.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię