Matecki: „Największym problemem nie jest sama Białoruś, ale polska opozycja”

0
Matecki:

Sytuacja na polsko – białoruskiej granicy jest coraz bardziej napięta. ETPC nakazuje Polsce zapewnić żywność i opiekę zdrowotną, rząd domaga się wprowadzenia stanu wyjątkowego, a lewicowi aktywiści przecinają zasieki i zbierają smartfony dla imigrantów.

W Usnarzu Górnym przebywa 32 cudzoziemców, którzy 3 tygodnie temu zostali zatrzymani przez Straż Graniczną na próbie nielegalnego przekroczenia granicy. Choć ludzie ci nie znajdują się na polskim obszarze, Europejski Trybunał Praw Człowieka wezwał Polskę do zapewnienie im pożywienia i opieki medycznej. Nie nakazał natomiast wpuszczenia imigrantów na terytorium naszego kraju. Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich Marcina Wiącka, Polska powinna jednak to uczynić.

Jeżeli Pan RPO chce przyjmować imigrantów, to niech ich przyjmuje w swoim własnym, prywatnym domu – skomentował szczeciński radny Dariusz Matecki na antenie wrealu24.

Osoby te przylatują do Europy Zachodniej z nadzieją na to, że szybko dostaną się do Niemiec, Francji czy Szwecji i będą mogli tam sobie egzystować, pracować lub żyć za socjal. A większość z nich przez wiele lat żyje za pieniądze podatników kraju, w którym osiądą – dodał polityk Solidarnej Polski.

Dariusz Matecki podkreślił, że w tej sytuacji to nie Białoruś stanowi największy problem, ale polska opozycja.

Nasza opozycja stara się zrobić wszystko żeby tylko i wyłącznie uderzyć w rząd, żeby pokazywać, że rząd jest nieludzki, żeby zagraniczne media przedstawiały polski rząd jako faszystowski, który nie chce wpuścić „biednej dziewczynki z kotem” na teren naszego kraju – twierdzi radny.

Bartosz Kramek

Matecki odniósł się też do zachowania podejrzanego o pranie brudnych pieniędzy lidera Fundacji Otwarty Dialog. Bartosz Kramek, wraz z 12 innymi osobami, niszczył zapory techniczne na granicy polsko – białoruskiej.

Dla mnie osobiście, jak i dla całej Solidarnej Polski, każdy nielegalny imigrant, który zostaje wpuszczony na terytorium Polski to jest porażka polskiego państwa – mówi radny – I każda osoba, taka jak Bartosz Kramek czy ta trzynastka, która zaczęła szturmować zasieki na granicy – jeśli oni nie pójdą siedzieć, nie dostaną zarzutów to też niestety będzie porażka polskiego państwa, a na pewno porażka sądownictwa.

Jak dowiedzieliśmy się wczoraj wieczorem, Bartosz Kramek wraz z grupą 12 pozostałych osób został wypuszczony na wolność. Wszyscy usłyszeli zarzut zniszczenia mienia zakwalifikowany jako występek o charakterze chuligańskim, jednak sąd nie zdecydował się na zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Wniosek został uznany za całkowicie niezasadny, nie nałożono na nas żadnych innych środków zapobiegawczych, zatem nie mamy żadnych ograniczeń i możemy planować kolejne akcje – mówił Kramek chwilę po wypuszczeniu  dla portalu Włodek Ciejka TV.

Kretynizm i zagraniczne finansowanie

Radny Matecki został zapytany o to, czym kieruje się opozycja, która chce doprowadzić do napływu nielegalnych imigrantów do Polski.

Z jednej strony jest to zwykły kretynizm polityków opozycji, z drugiej strony jest to działalność organizacji finansowanych przez np. instytucje Sorosa, takie jak Fundacja Ocalenie – twierdzi Matecki.

Polityk Solidarnej Polski dodaje, że pieniądze na tego typu działania płyną z zagranicy i mają doprowadzić do tego, aby społeczeństwa europejskie nie były jednolite narodowo, etnicznie i religijnie.

Cała rozmowa dostępna >> TUTAJ <<

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię