Miłośnicy turystyki rowerowej z Klubu Rowerowego Gryfus wyruszyli na Kaszubską Marszrutę [FOTO]

0

W miniony weekend miłośnicy turystyki rowerowej z Pomorza Zachodniego wyruszyli na Kaszuby na rajd zorganizowany przez Fundację Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Poluzowanie obostrzeń wynikających z trwającej pandemii umożliwiło organizację aktywności na świeżym powietrzu, więc szczeciński klub mógł po długiej przerwie wznowić organizację rajdów rowerowych.

Miłośnicy turystyki rowerowej z Klubu Rowerowego Gryfus wyruszyli na Kaszubską Marszrutę

Cieszymy się ogromnie, że przy okazji rajdów rowerowych możemy poznawać inne klubu rowerowe i wymieniać się doświadczeniami. Podczas tego rajdu zostaliśmy bardzo serdecznie podjęci przez Chojnickie Towarzystwo Miłośników Roweru CYKLISTA. Rowerzyści z Chojnic przybliżyli nam piękno swojego powiatu i przekazali mapy dla wszystkich uczestników wydarzenia. My z kolei przekazaliśmy mapy rowerowe Pomorza Zachodniego, które otrzymaliśmy od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego oraz zaprosiliśmy chojnickich rowerzystów na 10. Rajd rowerowy dookoła Zalewu Szczecińskiego, który odbędzie się w październiku – powiedział Paweł Malinowski, prezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus.

Grupa 60 rowerzystów delektując się pięknem szlaków rowerowych Marszruty Kaszubskiej pokonała w 3 dni dystans około 250 kilometrów. Uczestnicy rajdu Jadąc niezwykle malowniczymi szlakami dotarli m.in. do Zapory Mylof, Wielkiego Kanału Brdy, Akweduktu w Fojutowie, Dębu Bartek, Krzyża Napoleońskiego oraz wielu innych wyjątkowych miejsc. Zachodniopomorscy rowerzyści zostali bardzo serdecznie przywitani przez przedstawicieli Chojnickiego Towarzystwa Miłośników Roweru CYKLISTA oraz Powiatu Chojnickiego. Była to okazja nie tylko do wymiany doświadczeń, ale także do deklaracji dalszej współpracy klubów ze Szczecina i Chojnic w przyszłości.

Kaszubska Marszruta to sieć ścieżek stworzonych przez powiat Chojnice. Przebiegają one przez Bory Tucholskie i terenu Zaborskiego Parku Krajobrazowego. Są one poprowadzone odseparowanymi od ruchu samochodowego ścieżkami rowerowym lub przez drogi publiczne o niskim natężeniu transportu pojazdów mechanicznych. Spotkaliśmy tam większość nawierzchni po których jeździmy rowerem. Były asfaltowe drogi rowerowe, drogi szutrowe, również sporo dróg leśnych ale mogliśmy też doskonalić technikę jazdy po drogach których nawierzchnia to piasek, który częściej spotykamy na plaży. Wyprawa ta doskonale pokazuje jak ważna jest infrastruktura rowerowa by móc bezpiecznie zwiedzać i poznawać piękne tereny. To wszystko ma Kaszubska Marszruta, którą możemy polecić każdemu rowerzyście – powiedział Wojciech Marciniak, wiceprezes Szczecińskiego Klubu Rowerowego Gryfus oraz organizator rajdu.

W pierwszą niedzielę czerwca (tj. 6.06.2021) Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus zaprasza do Gminy Dobra, gdzie odbędzie się Pierwszy Rodzinny Rajd Rowerowy po Gminie Dobra. Klub pozyskał na organizację rajdu dotacje z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Programu Społecznik oraz dotację z budżetu Gminy Dobra w ramach tzw. małej dotacji. Wydarzenie jest adresowane do całych rodzin, a szczegółowe informacje znajdują się na Fanpage’u Gryfusa na portalu społecznościowym Facebook: https://www.facebook.com/gryfus.szczecin/

Udział w wydarzeniu będzie tradycyjnie bezpłatny. Ze względu na obostrzenia wynikające z trwającej pandemii uczestnictwo w rajdzie będzie wymagało wcześniejszej rejestracji ze względu na limit uczestników.

Polecamy także:
Janusz Żmurkiewicz: To miasto jest predestynowane do budowy terminalu kontenerowego!
Loteria szczepionkowa. Można wygrać fortunę !
Powszechny konformizm – zły czy dobry?

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię