Minister Zdrowia przedstawił tzw. alertowy pakiet obostrzeń. Mniej osób w sklepach

0
Minister Zdrowia przedstawił tzw. alertowy pakiet obostrzeń.

Dziś (29 listopada) odbyła się konferencja prasowa ministra Adama Niedzielskiego, zastępcy Głównego Inspektora Sanitarnego Krzysztofa Saczki i dyrektora Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego Grzegorza Juszczyka. Przedstawiono tzw. pakiet alertowy, który zakłada uszczelnienie granic i ograniczenia krajowe.

Zakaz lotów

Wydajemy zakaz lotów do siedmiu krajów – Bostwana, Eswatini, Lesotho, Mozambik, Namibia, RPA, Zimbabwe. Osoby wracające z tych krajów będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni, nie ma możliwości zwolnienia testem – mówił Adam Niedzielski.

Do 14 dni zostanie także wydłużona kwarantanna dla osób wracających z państw spoza strefy Schengen. Po upływie 8 dni będzie można zwolnić się z niej po wykonaniu testu PCR.

Ograniczenia w kraju

Minister ogłosił, że zmianie ulegnie również sytuacja w kraju. Dotyczą one limitów w obiektach użyteczności publicznej.

W kościołach, gastronomii, hotelach, placówkach kultury (kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodki kultury, koncerty i widowiska cyrkowe), obiektach sportowych (baseny, aquaparki itp.) będzie dopuszczalne obłożenie 50 % (obecnie 75%).

Maksymalnie 100 osób będzie mogło uczestniczyć w zgromadzeniach, uroczystościach i dyskotekach (obecnie 150 osób).

W siłowniach, centrach i klubach fitness, muzeach i galeriach sztuki, na targach, konferencjach, wystawach, konferencjach i w sklepach będzie mogła przebywać jedna osoba na 15 m2 (obecnie jedna osoba na 10 m2).

Wszystkie ograniczenia mają wejść w życie od 1 grudnia. Minister Niedzielski zastrzegł, że w każdej chwili mogą ulec zmianie.

Polecamy także:

Międzyzdroje: Tragiczny wypadek na DK3! 

Powiat stargardzki: Po wypadku samochodowym 31-latka zaczęła rodzić

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię