Moryń: Czy kolejne zakrętkowe serce pojawi się w regionie?

0
nakrętki
nakrętki

Zbieranie nakrętek to chyba jeden z najbardziej rozpowszechnionych sposobów na pomaganie innym ludziom. Zbierają wszyscy i duzi i mali. Ostatnio swoje serce sfinansowali mieszkańcy Mieszkowic. Dziś na swoje serce zbierają mieszkańcy Morynia.

Ochotnicza Straż Pożarna z Morynia otworzyła zbiórkę pieniędzy by w czynie społecznym postawić nakrętkowe serce w swoim mieście. Ostatni raz taką zbiórkę utworzyli Mieszkowiczanie. Wtedy pieniądze udało się zebrać w ciągu niespełna jednego dnia. Czy teraz uda się to w podobnym tempie?

Pomaganie osobom w potrzebie jest bardzo szlachetne i nie możemy pozostać obojętni na cierpienie. Na co dzień spotykamy się z wieloma akcjami charytatywnymi w tym zbiórki plastikowych nakrętek, które skupowane są przez firmy recyklingowe, a następnie przetwarzane. Małe plastikowe, niepozorne nakrętki dzięki zaangażowaniu społeczeństwa stają się trampoliną dla osób potrzebujących pomocy!

Problem pojawia się kiedy nie wiemy co zrobić z większą ilością nakrętek i gdzie je oddać. Naszym zamysłem jest by wraz z Państwem zrealizować pomysł zaczerpnięty z innych miast, który będzie miał odzwierciedlenie w Naszej wspaniałej Gminie. Niech to będzie Nasze wspólne dzieło pod hasłem „SERCE OD MIESZKAŃCÓW GMINY MORYŃ.

Nakrętkowe serca stają sie coraz popularniejszym widokiem w wielu miastach naszego regionu. W dużym stopniu ułatwia to zbiórkę i odbiór nakrętek, gdyż ludzie mają jeden punkt, w który nakrętki należy zanieść. Serduszko napełnia się bardzo szybko, a to natomiast pobudza chęci pomagania dla wielu osób.

Jak widać inicjatywy społeczne podejmowane przez lokalnych działaczy to bardzo dobra metoda integracji lokalnych społeczności. Oby więcej takich inicjatyw.

Zainteresowani wsparciem zbiórki, mogą się z nią zapoznać pod TYM adresem.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię