Nadchodzi czas łaski. Adwent 2021 trwa

0

Adwent to dla katolików szczególny czas oczekiwania narodzin Zbawiciela. Aby prawidłowo przygotować się do świętowania Bożego Narodzenia Kościół Katolicki zwraca uwagę na ważną w tym czasie spowiedź świętą, msze roratnie i symbolikę poszczególnych tygodni adwentu.

Rozpoczynający się w tym roku w niedzielę, 28 listopada adwent przyciągnął na poranne Msze święte roratnie wiernych, którzy codziennie modlą się ku czci Najświętszej Maryi Panny. Według tradycji na roraty przychodzi się ze świecami lub lampionami, a w kościołach często są wieńce adwentowe, na których co tydzień jest zapalana kolejna świeca. Adwent trwa aż do samej wigilii Bożego Narodzenia i rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele.

Każdy tydzień ma inną symbolikę, na którą księża zwracają uwagę podczas głoszonych kazań i rekolekcji. Potocznie uważa się, że pierwsza świeca symbolizuje Nadzieję, druga to świeca Pokoju, trzecia – Radość, a czwarta, ostatnia jest świecą Miłości.

Aby każdy mógł przygotować się do okresu Boże Narodzenia zachęca się wiernych do udziału w Mszach roratnich, skorzystania z sakramentu pokuty oraz do podjęcia wyrzeczeń. W wielu parafiach są organizowane zbiórki dla potrzebujących jak np. Paczuszka dla Maluszka czy zbiórki żywności Caritas. Dzieci często zbierają drobne pieniądze do skarbonek, aby później podzielić się z innymi.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię