Nielegalne papierosy na statku płynącym do Szczecina

0
Foto: Zachodniopomorska KAS

Ukryte pomiędzy pojemnikami z farbami nielegalne papierosy, ujawnili na statku w porcie w Szczecinie funkcjonariusze zachodniopomorskiej KAS. 20 tys. szt. papierosów ukrytych było w dwóch foliowych workach. Do próby przemytu przyznało się dwóch członków załogi, którzy oprócz utraty kontrabandy zostali ukarani mandatami karnymi na łączną kwotę 11,2 tys. zł.

Nielegalne papierosy na statku płynącym do Szczecina

Mówi Małgorzata Brzoza, Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie:

Podczas kontroli statku, funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili nielegalne papierosy. Kontrola miała miejsce w porcie. Statek przypłynął do Szczecina z ładunkiem koksu ponaftowego. Jak się później okazało, nie był to jedyny towar, który przywieziono do portu.

Foto: Zachodniopomorska KAS

Funkcjonariusze stwierdzili znaczną rozbieżność w liczbie papierosów deklarowanych w ramach zasobów własnych statku, a poczynionymi zakupami w poprzednich portach – mówi Małgorzata Brzoza, Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. Czujność funkcjonariuszy oraz wymiana informacji międzynarodowej ze służbami celnymi innych państw Unii Europejskiej poskutkowały decyzją o kontroli jednostki pływającej.

Celnicy oprócz farb w puszkach znaleźli dwa foliowe czarne worki, w których znajdowało się 20 tys. sztuk papierosów bez znaków akcyzy.

Gdyby papierosy trafiły do sprzedaży w Polsce budżet państwa straciłby blisko 25 tys. złotych.

POLECAMY TAKŻE:

Afrykański pomór świń i czerwone strefy w Powiecie Gryfińskim

Komunikacja miejska w Szczecinie pozostawia wiele do życzenia – to wyniki ankiety dotyczącej komunikacji miejskiej

Próba samobójcza w Baniach

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię