Nowogard: JMB Wind Engineering z Goleniowa inwestuje w Nowogardzkiej Strefie Ekonomicznej

0

JMB Wind Engineering inwestuje w Nowogardzkiej Podstrefie Ekonomicznej, gdzie powstanie zakład produkcji surowca do wypełnień łopat turbin wiatrowych.

Zakład powstanie na należącej do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej  ponad 7-hektarowej działce. Sama podstrefa, która na mocy stosownej ustawy powstała w 2013 roku, liczy 20 hektarów uzbrojonego, gotowego pod inwestycję terenu.

Firma JMB Wind Engineering to polska firma rodzinna.

Obecnie zajmuje się produkcją wypełnień do łopat turbin wiatrowych. Niestety, uzależniona jest od dostaw surowca z zewnątrz. Po kryzysie związanym z brakiem tego surowca na rynku podjęli decyzję o produkcji własnej. I to właśnie zakład produkujący piankę służącą do wypełnień powstanie w nowogardzkiej strefie.

Założyciel JMB Edward Jarłaczyński na zorganizowanej w Urzędzie Miasta konferencji prasowej, mówił, że w pierwszym etapie powstanie hala o powierzchni ponad 11,2 tysięcy metrów kwadratowych. Na początku działalności zatrudnienie znajdzie w niej około 50 – 60 osób. Docelowo w fabryce pracować może nawet 400 ludzi.

Edward Jarłaczyński posłużył się na konferencji przykładem ich placówki w Portugalii, gdzie na początku pracowało 7 osób, a teraz już 400. Dla tego zakładu przewiduje podobną drogę rozwoju.

Swego zadowolenia nie krył oczywiście Burmistrz Nowogardu, który podkreślał, że to już drugi inwestor w strefie i drugi z polski. Pierwszą firmą, która tam zainwestowała, jest firma PRESS GLASS. Obie firmy mają już zbudowaną pozycję na rynku europejskim.

JMB planuje również poszerzenie produkcji w tym miejscu w miarę rozwoju firmy, jak i asortymentu. Obecnie firma zainwestowała w projekt badawczo-rozwojowy dotyczący produkcji małych turbin wiatrowych o osi pionowej.

 

- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię