Nowy sprzęt dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Łysogórkach

0

W sobotę – 13 lutego 2021 roku odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ratowniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Starych Łysogórkach. Sprzęt został zakupiony z pieniędzy jakie uzyskano z Funduszu Sprawiedliwości.

W ramach zakupu, OSP w Starych Łysogórkach otrzymała sporą ilość sprzętu ratowniczo gaśniczego, w tym najnowocześniejszą prądownicę, defibrylator, nosze podbierakowe, czy lanca gaśnicza. Sprzęt ten z pewnością wpłynie na bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców, którym Straż Pożarna służy na pierwszym miejscu.

Spotkanie to było efektem dobrej współpracy przedstawicieli ministerstwa z władzami gminy i lokalnymi działaczami. Osobom tym zależy na jak najlepszym dofinansowaniu jednostek, które nierzadko jako pierwsze pojawiają się tam, gdzie trzeba ratować życie i mienie ludzkie.

Gmina Mieszkowice, jest obecnie jedną z najlepiej wyposażonych gmin jeśli chodzi o jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Nowoczesny sprzęt, który dzięki inwestycjom coraz częściej się pojawia u lokalnych strażaków, pozwala mieszkańcom regionu na względnie spokojne życie, bez obawy o to, czy w razie potrzeby znajdzie się ktoś by pospieszyć z pomocą.

Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej zwany dalej Funduszem Sprawiedliwości jest funduszem celowym ukierunkowanym na pomoc osobom pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną.

Podziękowania dla RDLP w Szczecinie

W ramach spotkania, władze Gminy Mieszkowice, skierowały również podziękowania do lokalnych i wojewódzkich władz Lasów Państwowych. Lasy Państwowe zawsze aktywnie wspierają Gminę Mieszkowice, na płaszczyźnie historyczno turystycznej. W tym roku, dzięki dofinansowaniu udało się zadbać w należyty sposób, o Cmentarz Wojenny I Armii Wojska Polskiego w Starych Łysogórkach. Na historycznej mapie Pomorza Zachodniego, jest to bardzo istotne miejsce, właśnie ze względu na ogromną liczbę spoczywających tam żołnierzy, którzy stracili swoje życie w czasie działań wojennych, podczas Forsowania Odry.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię