Nowy wóz strażacki dla PSP w Międzyzdrojach

0

Dla Państwowej Straży Pożarnej w Międzyzdrojach przekazany został nowy wóz strażacki. Cena nowoczesnego pojazdu wyniosła prawie 1 mln złotych. Zakup z pewnością poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Międzyzdrojów i okolic.

Nowoczesne auto – MAN TGM 18.320 4×4 BB, z pewnością przysłuży się strażakom podczas wszelkich działań ratunkowych. Pozwala na to specyfikacja pojazdu – pojemność 4580 L wody, oraz 490 L środka pianotwórczego.

Cena pojazdu wyniosła 996 300 zł. Cały zakup pojazdu został sfinansowany przy współudziale kilku instytucji, w tym m.in. Urzędu Gminy Międzyzdroje, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Wsparcie Państwowej Straży Pożarnej przez Gminę, to działanie przede wszystkim na rzecz ochrony naszych mieszkańców. Dodatkowy pojazd na pewno przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa, służąc  wypełnianiu zadań i powinności w ochronie mienia i zdrowia czy niesienia pomocy poszkodowanym w wypadkach. Mieszkańcom natomiast życzę, aby samochód był jak najmniej używany w celach ratowniczych, a jak najwięcej podczas ćwiczeń i uroczyści

– mówił o tej inwestycji burmistrz Międzyzdrojów – Mateusz Bobek.

Co roku strażacy z różnych formacji wykonują tysiące wyjazdów do różnego rodzaju sytuacji, w których liczy się zdrowie i życie ludzkie. Obok takich wydarzeń nie sposób przejść obojętnie. Wzbudzają one zawsze wielkie emocje, dlatego tak ważne jest, by być do nim jak najlepiej przygotowanym. W sytuacjach takich, bardzo wanny jest sprzęt jakim dysponują jednostki. W wypadku PSP w Międzyzdrojach – sprzęt jakim dysponują strażacy jest na najwyższym poziomie i z pewnością posłuży w wielu akcjach.

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię