Pan Jerzy spełnia marzenie zmarłej żony. Sam prowadzi Rodzinny Dom Opieki [FILM]

0

Pani Wiesława we własnym domu stworzyła Rodzinny Dom Opieki. Zajmowała się starszymi i schorowanymi ludźmi w atmosferze ciepła i szacunku. Niestety odeszła przedwcześnie, zostawiając z tą misją swojego męża – Pana Jerzego. 

Dom pełen miłości 

Rodzinny Dom Opieki został założony w 2015 roku z inicjatywy Pani Wiesławy, która była doświadczoną opiekunką osób starszych. Pracowała w wielu publicznych i prywatnych miejscach, jednak uważała, że w każdym z nich brakowało prawdziwego ciepła i szacunku. Kobieta o wielkim sercu postanowiła stworzyć własny i niepowtarzalny dom opieki, na który przeznaczyła część swojego domu. Udało się uzyskać dotację unijną na zakup sprzętu do rehabilitacji i adaptację pomieszczeń.

-Przyjechałam to byłam leżąca, sztywna zupełnie, ale dzięki opiece wspaniałej Wiesi powoli zaczęłam się ruszać, zaczęłam wstawać – mówi jedna z podopiecznych Rodzinnego Domu Opieki Pani Lidia.  

Wszystko szło dobrze, Pani Wiesława spełniała się w nowej roli. Niestety rok później zdiagnozowano u niej raka piersi z przerzutami na węzły chłonne. Dzielna kobieta chciała wciąż opiekować się swoimi lokatorami, jednak coraz bardziej brakowało jej sił. Wszystko spadło na barki jej męża – Pana Jerzego, który pół doby spędzał przy żonie w szpitalu, a drugie pół z podopiecznymi.

Pani Wiesława odeszła w 2018 roku. Kochający mąż postanowił kontynuować dzieło swojej żony. Niestety sam nie jest najmłodszy, ma kłopoty z kręgosłupem i nadciśnieniem.

Pieniądze na rozbudowę

Pomysł postawienia na działce drugiego budynku powstał jeszcze przy udziale Pani Wiesławy. Mają się w nim znajdować dodatkowe pokoje dla podopiecznych i pokój dla całodobowej opiekunki.

Pan Jerzy wziął w tym celu kredyt na 100 tys. zł, ale pieniądze te wystarczą na budowę tylko jednego piętra budynku. W pozyskaniu reszty środków pomaga mu syn, który założył internetową zbiórkę.

LINK DO ZBIÓRKI

Polecamy także:

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię