Kosta Runjaić po meczu z Wisłą: „zabrakło trochę detali”

0
PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin poległa w Krakowie z Wisłą. Porażka kosztowała zawodników Kosta Runjaić fotel lidera PKO Ekstraklasy
Źródło: YouTube

PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin poległa w Krakowie z Wisłą. Porażka kosztowała zawodników Kosta Runjaić fotel lidera PKO Ekstraklasy. Do utraty punktów w stolicy Małopolski odniósł się na konferencji prasowej trener Portowców. Jego zdaniem Wisła Kraków niczym nie zaskoczyła. Problem pojawił się po stronie graczy Pogoni, którzy pierwszą część spotkania zagrali słabo. Niemoc Portowców wykorzystała Wisła, która wyprowadziła dwa mocne ciosy. Obraz gry drużyny Kosty Runjaicia odmienił się dopiero w drugiej połowie.

PKO Ekstraklasa: Pogoń Szczecin poległa w Krakowie z Wisłą. Kosta Runjaić skomentował mecz

Dobra passa Pogoni Szczecin została przerwana. Wcześniej przez siedem spotkań Portowcy byli niepokonani. Potknięcie w Krakowie kosztowało podopiecznych Kosta Runjaicia fotel lidera PKO Ekstraklasy. Potknięcie wykorzystała Legia, która wygrała wysoko z Wisłą Płock 5-2. Do porażki odniósł się trener Portowców. Jego zdaniem Wisła Kraków niczym nowym go nie zaskoczyła. Problem bardziej tkwił w drużynie ze Szczecina. Pierwsza połowa spotkania to dominacja Wiślaków. Poprawa ze strony Portowców przyszła w drugiej połowie. Mimo wszystko Pogoń stać było tylko na jedno trafienie.

Mieliśmy w pierwszej połowie sporo dobrych momentów. Zdarzyły się jednak też proste błędy. Nie byliśmy konkretni, dokładni, tak jak tego oczekuję. Rozmawiałem także z zawodnikami w przerwie i po meczu. Według mnie zabrakło trochę detaliuważa Kosta Runjaic.

Zdaniem trenera Pogoni, lepsza była zdecydowanie druga połowa w wykonaniu jego podopiecznych.

Dobrze weszliśmy w drugą połowę, czego dowodem okazała się także bramka. Dużo zainwestowaliśmy w bieganie, w pressing, w agresywny odbiór piłki. Koniec końców zabrakło jednak jakości. Przed nami długa podróż powrotna. Mamy czas na refleksję, na obejrzenie meczu. Pewnie rano dojedziemy do Szczecinapodsumował Runjaic.

W następnej kolejce Pogoń zmierzy się we Wrocławiu ze Śląskiem. Spotkanie zaplanowano na niedzielę o godz. 17.30.

Źródło: Gol24