Po meczu z Rakowem feta na bulwarach

0

W ten weekend zakończą się zmagania PKO Ekstraklasy, które piłkarze szczecińskiej Pogoni zakończyli na trzecim miejscu. Jest to jeden z większych sukcesów Portowców w XXI wieku. Sytuacja epidemiologiczna nie sprzyja wspólnemu świętowaniu, ale klub znalazł rozwiązanie w tej sytuacji. Piłkarze Pogoni podziękują kibicom i mieszkańcom przepływając statkiem nad Szczecińskimi Bulwarami. Początek fetowania o godz. 21:00.

Sukces piłkarzy Pogoni

W niedzielę ostatni mecz Pogoni w sezonie 2020/2021 będzie miał miejsce w Szczecinie. Portowcy zmierzą się z drużyną Rakowa Częstochowa – niespodziewanego wicemistrza Polski oraz zdobywcy Pucharu Polski w obecnym sezonie. Szczeciński klub walczył do przedostatniej kolejki o srebrny medal, jednak Raków okazał się lepszy w ostatnich meczach i piłkarze oraz fani ze Szczecina muszą zadowolić się brązowym medalem. Trzecie miejsce na finiszu rozgrywek PKO Ekstraklasy niewątpliwie jest sukcesem dla szczecińskiego zespołu patrząc przez pryzmat historii klubu. Ostatni raz na podium piłkarze Pogoni stanęli w sezonie 2000/2001, kiedy to zdobyli 2 miejsce w rozgrywkach ówczesnej I ligi.

Ostatni mecz sezonu z Rakowem Częstochowa

Mecz odbędzie się w niedzielę 16 maja o godz. 17:30 na stadionie im. Floriana Krygiera przy ul. Twardowskiego w Szczecinie. Będzie to wyjątkowy mecz nie tylko ze względu na ceremonię wręczania medali, ale również dlatego, że kibice będą mieli okazję pierwszy raz zasiąść na nowopowstałych trybunach stadionu, który obecnie jest wznoszony. Ze względu na pandemię oraz panujące obostrzenia stadion będzie mógł zostać wypełniony tylko w 25% miejsc.  Z racji tego, że właśnie trwa jego przebudowa mecz zobaczy niestety tylko ponad 2 tys. kibiców. Bilety, które klub wypuścił do wolnej sprzedaży rozeszły się błyskawicznie, a wielu kibiców miało problemy techniczne związane z zakupem biletu w formie on-line.

Piłkarze podziękują mieszkańcom i kibicom

Kibice szczecińskiej Pogoni są 12 zawodnikiem klubu oraz ważnym elementem jego tożsamości. Dlatego po ceremonii medalowej piłkarze Pogoni udadzą się w krótki rejs pod Odrze i przepłyną wzdłuż Bulwarów Szczecińskich, aby podziękować kibicom i mieszkańcom miasta za wsparcie podczas mijającego sezonu. Taka forma uczczenia 3 miejsca piłkarzy Pogoni wydaje się być właściwa ze względna panującą sytuację epidemiczną.

Gdzie będzie można spotkać statek z piłkarzami Pogoni? Jeden z budynków przy ul. Zbożowej na bulwarach ma zostać oświetlony w barwach klubowych. Piłkarze wypłyną w rejs nie prędzej niż przed godziną 21:00.

POLECAMY TAKŻE: 

Skomentuj artykuł!
- Bezpłatna pomoc prawna -Bezpłatna Pomoc Prawna na Pomorzu Zachodnim

SKOMENTUJ:

Wpisz swój komentarz
Wpis swoje imię